Breaking

বিপিএফৰ সৈতে বিজেপিৰ মিত্ৰতা আছেনে ? কি কলে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই

0 10

২০১৬ চনৰ অসম বিধানসভা নিৰ্বাচনত বিপিএফৰ সৈতে মিত্ৰতা কৰি অসমৰ শাসন ভাৰ দখল কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা বিজেপি দলে এইবাৰ সংগ এৰিছে মিত্ৰ দলটোৰ।

১৯ নৱেম্বৰ, বৃহস্পতিবাৰে মহানগৰীৰ হোটেল ‘ৰেডিচন ব্লু’ট এখন সংবাদমেলৰ জড়িতে বিপিএফৰ সৈতে ২০২১ চনত মিত্ৰতা নহয় বুলি ঘোষণা কৰে । এই সংবাদমেলতেই বিটিচি নিৰ্বাচনতো হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ নেতৃত্বৰ বিপিএফৰ বিৰুদ্ধে তীব্ৰভাৱে যুঁজ দিয়াৰ কথা সদৰি কৰে ।

মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয় যে,

”ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ সৈতে বিপিএফ দলৰ ৫ বছৰৰ বাবে মিত্ৰতা আছিল। ৫ বছৰ শেষ হোৱাৰ পিছত এই মিত্ৰতা ৰিনিউ নহয়। অৰ্থাৎ ২০২১ চনৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিয়ে বিটিচিত নিজেই প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰিব। ইয়াৰ মাজতে ই মিত্ৰতা ভংগ বুজাইছে নে কি বুজাইছে দেৱালৰ লিখনি বিপিএফে পঢ়িব লাগিব। দিল্লীত এই বিষয়ে আলোচনা নহয়। বিটিচি নিৰ্বাচনত কেৱল বিপিএফৰ সৈতেহে যুঁজ হ’ব। বিজেপিয়ে ৰাজনৈতিক ক্ষেত্ৰত ইউপিপিএলক ৰাজনৈতিক দল বুলি ধৰাই নাই। বিটিচিত চৰকাৰ কৰাৰ বাবে বিজেপিয়ে য’ত য’ত প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰিছে আমাৰ প্ৰত্যক্ষ প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা বিপিএফৰ লগত। আমাৰ কোনো আসনতে ইউপিপিএলৰ সৈতে প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা নাই।”