Breaking

অহা ৬ ঘণ্টাৰ ভিতৰত ‘অতি ভয়াৱহ ঘূৰ্ণীবতাহ’ অহাৰ সম্ভৱনা…

0 109

অহা ৬ ঘণ্টাৰ ভিতৰত ‘অতি ভয়াৱহ ঘূৰ্ণীবতাহ’ অহাৰ সম্ভৱনা… ! বতৰ বিজ্ঞান বিভাগে এই ৰাজ্যসমূহত বসবাস কৰা লোকসকলৰ বাবে সতৰ্কবাণী জাৰি কৰিছে। বতৰ বিজ্ঞান বিভাগৰ মতে, অতি ভয়াৱহ ঘূৰ্ণীবতাহ বাইপাৰজয় (অতি ভয়াৱহ ঘূৰ্ণীবতাহ বাইপাৰজয়) অহা ৬ খন ৰাজ্যত স্থলপথত প্ৰৱেশ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। অতি তীব্ৰ ঘূৰ্ণীবতাহ ধুমুহালৈ ৰূপান্তৰিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। গুজৰাটৰ উপকূলত ই আঘাত হানিব নোৱাৰিব বুলি আশা প্ৰকাশ কৰা হৈছে। পোৰবন্দৰ উপকূলৰ পৰা ২০০-৩০০ কিলোমিটাৰ দূৰত্বত বিপাৰজয় ঘূৰ্ণীবতাহ পাৰ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে যদিও ১৫ জুনলৈকে গুজৰাটত ধুমুহা আৰু প্ৰচণ্ড বতাহৰ সম্ভাৱনা আছে। আই এম ডিৰ শেহতীয়া পূৰ্বাভাস অনুসৰি অহা ১২ ঘণ্টাত অতি ভয়াৱহ ঘূৰ্ণীবতাহ ধুমুহা ‘বিপাৰজয়’ তীব্ৰতৰ হৈ অতি ভয়াৱহ ঘূৰ্ণীবতাহৰ ধুমুহালৈ পৰিণত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

বতৰ বিজ্ঞান বিভাগৰ তথ্য অনুসৰি অহা তিনিদিনত উত্তৰ-উত্তৰ-পশ্চিম দিশলৈ গতি কৰাৰ পূৰ্বে ক্ৰমান্বয়ে উত্তৰ-উত্তৰ-পূব দিশলৈ গতি কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। অহা ২৪ ঘণ্টাত ইয়াৰ গতি উত্তৰ-পূবলৈ সলনি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ইয়াৰ পিছত ঘূৰ্ণীবতাহৰ দিশ উত্তৰ-উত্তৰ-পশ্চিম দিশত হ’ব। তেওঁ কয় যে ১৫ জুনলৈকে গুজৰাটত বজ্ৰপাতৰ সৈতে বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। বিশেষকৈ সৌৰাষ্ট্ৰ-কুচ অঞ্চলত বতাহৰ গতি প্ৰবল হ’ব।

Leave A Reply