Breaking

সকলো প্ৰকাৰৰ ক্ৰিকেটৰ পৰা শ্বেন ৱাটছনৰ অৱসৰ

0 10

ডুবাই, ৩ নবেম্বৰঃ অষ্ট্ৰেলিয়া ক্ৰিকেট দলৰ প্ৰাক্তন খেলুৱৈ আৰু চেন্নাই চুপাৰ কিংছৰ তাৰকা খেলুৱৈ শ্বেন ৱাটছনে  ক্ৰিকেটৰ সকলো ধৰণৰ ফৰ্মেটৰ পৰা অৱসৰ গ্ৰহণ কৰিছে। ২০১৮ চনত আন্তৰ্জাতিক ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ গ্ৰহণ কৰা অষ্ট্ৰেলিয়ান ক্ৰিকেটাৰ গৰাকীয়ে এতিয়া আইপিএলৰ পৰা অবসৰ গ্ৰহণ কৰাৰ সিন্ধান্ত গ্ৰহণ কৰে। আইপিএলৰ ১৩ সংখ্যক চিজনৰ লীগৰ অন্তিম খন খেলত বেটচমেন গৰাকীয়ে কিংছ ইলেভেন পঞ্জাৱৰ বিৰুদ্ধে হোৱা খেল খনত জয়ী হোৱাৰ পিছতে চেন্নাই চুপাৰ কিংছৰ কতৃপক্ষক এই কথা জানিবলৈ দিয়ে।

২০০৮ চনত ৰাজস্থান ৰয়েলছৰ হৈ ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগত আৰম্ভণি কৰিছিল শ্বেন ৱাটছনে। প্ৰথম বৰ্ষতে আই পি এলত ট্ৰফী জিকিবলৈ সক্ষম হৈছিল। ২০০৮ চনৰ আই পি এলত ৪৭২ ৰান সংগ্ৰহ আৰু ১৭ উইকেট দখল কৰি ট্ৰফী বিজয়ত বিশেষ ভূমিকা লৈছিল ৱাটছনে। ৭ বছৰ ধৰি ৰাজস্থান ৰয়েলছৰ সৈতে আই পি এলত খেলাৰ পিছত ৰয়েল চেলেঞ্জার্ছ বাংগালোৰলৈ আহিছিল শ্বেন ৱাটছন।

আনহাতে ২০১৮ চনত চেন্নাই চুপাৰ কিংছৰ সৈতে চুক্তিবদ্ধ হয় তাৰকা খেলুৱৈ গৰাকী। উল্লেখনীয় যে, ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগ ২০১৮ চনৰ চূড়ান্ত খেলত ৫৭ বলত ১১৭ ৰানৰ সংগ্ৰহ কৰি আই পি এলৰ ট্ৰফী বিজয়ত বিশেষ ভূমিকা গ্ৰহণ কৰিছিল ৱাটছনে। ২০২০ চনৰ আই পি এলত চেন্নাইৰ ১১ খন খেলত ২৯৯ ৰান সংগ্ৰহ কৰে।

অষ্ট্ৰেলিয়াৰ ক্ৰিকেট দলৰ হৈ ২০০৭ আৰু ২০১৫ চনত বিশ্বকাপ জয়ত নিৰ্ণায়ক ভূমিকা লৈছিল শ্বেন ৱাটছনে। খেলুৱৈ গৰাকীয়ে ৫৯ খন টেষ্টত ৱাটছনে ৩৭৩১ ৰান কৰে আৰু ৭৫ টা উইকেট দখল কৰে। ১৯০ খন এদিনীয়াত ৫৭৫৭ ৰান সংগ্ৰহৰ লগতে ১৬৮ টা উইকেট দখল কৰে ৱাটছনে। ৫৮ খন টি-২০ ত ১৪৬২ ৰান আৰু ৪৮ টা উইকেট দখল কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল।  আই পি এলত ১৪৫ খন খেল অংশ লৈ ৩৮৭৪ ৰান ৯৩ টা উইকেট দখল কৰিছিল।