Breaking

সাহিত্য চৰ্চা অসম ৱাটছএপ গ্ৰুপৰ উদ্যোগত অনলাইন অসম ভিত্তিত কুইজ প্ৰতিযোগিতা সামৰণি

0 123

জামুগুৰিহাট

সাহিত্য চৰ্চা অসম ৱাটছএপ গ্ৰুপত অসমৰ সাহিত্যৰ প্ৰতি আগ্ৰহী ব্যক্তি আৰু ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকল জড়িত৷ লকডাউনৰ সময়ছোৱাত যোৱা ২৩ এপ্ৰিল আৰু ৩ মে’ত অনলাইন যোগে আয়োজিত কুইজ প্ৰতিযোগিতাখন অন্ত পৰে৷ প্ৰশাসকদ্বয় মৃন্ময় শইকীয়া, সুৰজিৎ গোস্বামী, সমুজ্বল শইকীয়া, অভিনাস দাসৰ তত্ত্বাৱধানত অনলাইন যোগে অসমৰ প্ৰত্যেকখন জিলাৰ বহু ব্যক্তি তথা ছাত্ৰ-ছাত্ৰী এই সাহিত্য চৰ্চা অসম ৱাটছএপ গ্ৰুপটোৰ লগত জড়িত ৷ প্ৰায় ডেৰ বছৰ ধৰি এই গ্ৰুপটো নিয়মিতভাৱে চলি আছে৷ বিগত সময়ত সাহিত্য চৰ্চা অসম ৱাটছএপ গ্ৰুপৰ পৰা শ্ৰদ্ধাঞ্জলি অনুষ্ঠান, অসম ভিত্তিত কুইজ প্ৰতিযোগিতা আদি বিভিন্ন অনুষ্ঠান কৰি আহিছে৷ অসম ভিত্তিত অনুষ্ঠিত হোৱা কুইজ প্ৰতিযোগিতাখন দেওবাৰে অন্ত পৰাৰ লগে লগে ফলাফল ঘোষণা কৰা হয়। এই প্ৰতিযোগিতাত প্ৰথম স্থান অধিকাৰ কৰিছে লক্ষীমপুৰৰ লিপিকা ভূঞাই৷ দ্বিতীয় স্থান তেজপুৰৰ ধয়ীত্ৰী শ্ৰাৱন, তৃতীয় স্থান তেজপুৰৰ কাকু গোস্বামীয়ে অধিকাৰ কৰাৰ লগতে চতুৰ্থ স্থান লাভ কৰিছে গোলাঘাটৰ চম্পক শইকীয়াই।