Breaking

স্বামীৰ মৃত্যুৰ ১৬ মাহৰ পিছত এগৰাকী কন্যা সন্তান জন্ম দিলে এগৰাকী মহিলাই…

0 213

স্বামীৰ মৃত্যুৰ ১৬ মাহৰ পিছত এগৰাকী কন্যা সন্তান জন্ম দিলে এগৰাকী মহিলাই। এই কাহিনীয়ে আপোনাক আৱেগিক কৰি তুলিব! চলিত বৰ্ষৰ ৯ এপ্ৰিলত ভাৰতীয় মূলৰ এগৰাকী ব্ৰিটিছ মহিলা যশদীপে কন্যা অমনদীপক জন্ম দিয়ে। ২০২১ চনৰ ডিচেম্বৰ মাহত ব্ৰেইন টিউমাৰৰ বাবে স্বামীৰ মৃত্যু হয়। স্বামীৰ মৃত্যুৰ ১৬ মাহৰ পাছত ভাৰতীয় মূলৰ এগৰাকী বৃটিছ মহিলাই আই ভি এফৰ সহায়ত তেওঁৰ দ্বিতীয়টো সন্তান জন্ম দিয়ে। ব্ৰেইন টিউমাৰত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হয় যদসিপ সুমালৰ স্বামী অমন সুমালৰ। এবছৰতকৈও অধিক সময়ৰ পাছত চলিত বৰ্ষৰ ৯ এপ্ৰিলত যশদীপে কন্যা অমনদীপৰ জন্ম দিয়ে।২০২০ চনৰ আগষ্ট মাহত আমানে আক্ৰমণ আৰু মূৰৰ বিষত ভুগি থকা গ্ৰেড ফোৰ ব্ৰেইন টিউমাৰ ৰোগত আক্ৰান্ত হৈছিল। কেমোথেৰাপি আৰু ইনটেনচিভ ৰেডিঅ’থেৰাপি কৰিছিল যদিও স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটিছিল আৰু ২০২১ চনৰ ডিচেম্বৰ মাহত ৩৬ বছৰ বয়সত তেওঁৰ মৃত্যু হৈছিল।

স্বামীৰ মৃত্যুৰ পিছত যশদীপে তেওঁৰ আৰু তেওঁৰ সংগীৰ আন এটা সন্তান জন্ম দিয়াৰ সপোন পূৰণ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লয়।স্বামীৰ ৩৮ সংখ্যক জন্মদিনৰ এসপ্তাহ পূৰ্বে যশদীপে তেওঁলোকৰ কন্যা সন্তান জন্ম দিয়ে। পশ্চিম লণ্ডনৰ ৰুইছলিপৰ ডাটা এনালাইষ্ট যশদীপে কয় যে, ‘২০১৯ চনত আইভিএফৰ জৰিয়তে আমাৰ ল’ৰাটো জন্ম হৈছিল আৰু আমি আন এটা সন্তান জন্ম দিয়াৰ পৰিকল্পনা কৰিছিলোঁ, কিন্তু অমন অসুস্থ হৈ পৰিছিল আৰু তাৰ পিছত সকলো সলনি হৈ গৈছি আৰু আমি কেতিয়াও সুযোগ নাপালোঁ দ্বিতীয়টো সন্তানৰ কথা।

স্বামীৰ মৃত্যুৰ আঠ মাহৰ পাছত ২০২২ চনৰ আগষ্ট মাহত যশদীপ গৰ্ভৱতী হৈছিল আৰু চলিত বৰ্ষৰ ৯ এপ্ৰিলত এটি সুস্থ ল’ৰা সন্তান জন্ম দিছিল। লগতে যশদীপে কয় যে ‘ৰাজনক লৈ অমন বৰ সুখী আছিল, কিন্তু তেওঁ কৈছিল ‘মোৰ এটি সন্তান আৰু এটি সন্তান হ’লে ভাল লাগিব’।

Leave A Reply