Breaking

চাৰি দিনত ৪০ ঘণ্টাৰ জেৰা, আজি পুনৰ ৰাহুলক তলব ইডিৰ

0 25

কালি, ৰাহুল গান্ধীক ইডিয়ে দীৰ্ঘদিন ধৰি জেৰা কৰিছিল আৰু তেওঁক নিশা 12 বজাৰ অলপ আগতে ইডি কাৰ্যালয়ৰ পৰা মুকলি কৰি দিয়া হৈছিল।

চাৰি দিনৰ ভিতৰত ৪০ ঘণ্টাৰ প্ৰশ্ন কৰা হৈছে৷ কিন্তু তাৰ পাছতো ৰাহুল গান্ধীৰ উত্তৰত ইডি সন্তুষ্ট নহয়৷ আজি মঙলবাৰে কংগ্ৰেছ নেতাজনক পুনৰ ইডি কাৰ্যালয়লৈ মাতি অনা বুলি জানিব পৰা গৈছে৷ কেন্দ্ৰীয় তদন্ত সংস্থাটোৱে নেচনেল হেৰাল্ড গোচৰত বিত্তীয় খেলিমেলিৰ অভিযোগত ৰাহুল গান্ধীক জেৰা কৰি আছে৷

ৰাহুল গান্ধীক কালি ইডিয়ে দীৰ্ঘদিন ধৰি জেৰা কৰিছিল৷ তেওঁক দুপৰীয়া ১২ বজাৰ অলপ আগতে ইডিকাৰ্যালয়ৰ পৰা মুকলি কৰি দিয়া হৈছিল৷ তাৰ পিছত, তেওঁক আজি পুনৰ মাতি পঠোৱা হৈছিল৷

যোৱা সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে, ৰাহুল গান্ধীক সোমবাৰৰ পৰা বুধবাৰৰ ভিতৰত ইডিয়ে ৩০ ঘণ্টা সোধা-পোছা কৰিছিল, কিন্তু তেওঁৰ মাতৃ ছোনিয়া গান্ধীক চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল আৰু কেইদিনমানৰ বাবে বিৰতি দিয়া হৈছিল৷ কংগ্ৰেছ নেতাগৰাকী পুনৰ কালি ইডি কাৰ্যালয়ত হাজিৰ হৈছিল৷

ছোনিয়া গান্ধীক সোমবাৰে চিকিৎসালয়ৰ পৰা অব্যাহতি দিয়া হৈছিল৷ তেওঁ কভিডৰ পিছত কেইবাটাও সমস্যাত ভুগি আছিল৷ অসুস্থতাৰ বাবে ইডিয়ে ইয়াৰ সন্মুখত হাজিৰ হ’বলৈ ২৩ জুনলৈকে সময় দিছে৷

ইডিয়ে নেচনেল হেৰাল্ড গোচৰত গান্ধীসকলৰ ভূমিকাৰ তদন্ত কৰি আছে। কংগ্ৰেছৰ মুখপাত্ৰ নেচনেল হেৰাল্ড বাতৰি কাকতৰ দ্বাৰা পৰিচালিত কোম্পানী ইয়ং ইণ্ডিয়ানে এজেএল অধিগ্ৰহণ কৰিছে৷ আয়কৰ বিভাগে দাবী কৰিছে যে যুৱ ভাৰতীয়ই এজেএলৰ প্ৰায় ৮০০ কোটি টকাৰ সম্পত্তি অৰ্জন কৰিছে৷ তেওঁলোকে অভিযোগ কৰিছে যে যুৱ ভাৰতীয় শ্বেয়াৰহোল্ডাৰ ৰাহুল আৰু ছোনিয়া গান্ধীয়ে ইয়াৰ বাবে কৰ পৰিশোধ কৰিব লাগিব৷ কংগ্ৰেছে দাবী কৰিছে যে ইয়ং ইণ্ডিয়ান এটা অলাভজনক সংগঠন৷ ফলস্বৰূপে কোম্পানীটোৰ অংশীদাৰসকলে কোম্পানীটোৰ পৰা কোনো ধৰণৰ বিত্তীয় লাভালাভ লাভ নকৰে৷

ইডিয়ে অভিযোগ কৰিছে যে ইয়ং ইণ্ডিয়ান কোম্পানীয়ে কোনো সমাজ সেৱা কৰা নাই৷ ই কেৱল আজলৰ ঋণ পৰিশোধ কৰিছে৷ কংগ্ৰেছে লগতে যুক্তি দিছে যে বাতৰি কাকত চলোৱাটো এটা সমাজ সেৱা৷ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত আয়কৰ বিভাগৰ নিৰ্দেশক প্ৰত্যাহ্বান জনাই এটা গোচৰও চলি আছে৷