প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ জন্মদিন উপলক্ষে ৭০ হাজাৰ গছপুলি ৰোপণৰ আঁচনি ছুৰাটত

0 1,262

দৈনন্দিন বাৰ্তা ডেস্ক : ১৭ ছেপ্টেম্বৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীৰ ৭০ সংখ্যক জন্মদিন উপলক্ষে ছুৰাটৰ নাগৰিক, বিভিন্ন সংগঠন আৰু ব্যৱসায় গোটে ছুৰাট মহানগৰখনত ৭০ হাজাৰ গছপুলি ৰোপণ কৰিবলৈ আঁচনি হাতত লৈছে ৷ ছুৰাট মহানগৰৰ উপ মেয়ৰ নিৰব শ্বাহে সংবাদ মাধ্যমক কয়, আমি ১৫ দিনৰ আগৰে পৰা এই কাম আৰম্ভ কৰিছো ৷ মই ভাবো ১৬ ছেপ্টেম্বৰৰ ভিতৰত ৭০ হাজাৰ গছপুলি ৰোপন কৰা হ’ব ৷ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে সদায় কয় এনে এটা কাম কৰি জন্মদিন উদযাপন কৰিবলৈ আহ্বান জনায় যিটোৰে জনগণৰ উপকাৰ হয় ৷ সেয়ে এই সময়ত আমি মহানগৰখনত ৭০ হাজাৰ গছপুলি ৰোপনৰ ধাৰণাটো লৈছো, যাৰ দ্বাৰা অক্সিজেন বৃদ্ধি কৰিব আৰু ভৱিষ্যৎ প্ৰজন্মৰ বাবে উপকাৰ হ’ব ৷ গছপুলি ৰোপণ কৰি বস্ত্ৰ মহানগৰী ছুৰাটখন সেউজীয়া আৰু প্ৰদূষণ মুক্ত কৰাৰ ধাৰণা কৰা হৈছে ৷ এই কাম ১৫ দিনৰ আগতে আৰম্ভ কৰা হয় বুলি উপ মেয়ৰজনে কয় ৷ ১৬ ছেপ্টেম্বৰত তেওঁলোক ৭০ হাজাৰ গছপুলি ৰোপন কৰাৰ লক্ষ্যত উপনীত হ’ব ৷ ১৭ ছেপ্টেম্বৰৰ পাচত তেওঁলোকৰ লক্ষ্য অধিক কৰিবলৈ গছপুলি ৰোপণ কৰিব যাৰ দ্বাৰা মহানগৰীৰ বাসিন্দাসকলৰ উপকাৰ হ’ব ৷ এই কাৰ্যত বিভি সংস্থা আৰু ব্যৱসায় গোটে সহযোগ কৰে ৷ আনহাতে সোমবাৰে কে পি শ্বাংভি এণ্ড ছনছে ৫০০ গছপুলি ৰোপন কৰাৰ লগতে পানী দিয়াৰ উপৰি সুৰক্ষাৰ ব্যৱস্থা কৰে ৷