Breaking

‘আসাম ৰাইজিং-২০২১’ : ৰাজ্যৰ কেইবাগৰাকী বিশিষ্ট সাংবাদিক, ব্যৱসায়ি, সমাজসেৱক, শিক্ষাৰ আৰু প্রশাসনিক ক্ষেত্ৰৰ লগত জড়িত ব্যক্তিক সম্বর্ধনা

0 2,067

গুৱাহাটীৰ উজানবজাৰস্থিত বিবেকানন্দ কেন্দ্রত ১৩ ফেব্ৰুৱাৰী ২০২১ তাৰিখে স্বেচ্ছাসেৱী সংগঠন আলােকপ্রভঞ্জন ৱেলফেয়াৰ ছ’চাইটীৰ সৌজন্যত আয়ােজিত ‘আসাম ৰাইজিং-২০২১’ শীর্ষক এক অনুষ্ঠানৰ জৰিয়তে ৰাজ্যৰ তিনিজন বিশিষ্ট ব্যক্তিক ‘আলােকপ্রভঞ্জন বঁটা’, ‘দৈনন্দিন বার্তা বঁটা’ আৰু ‘দ্য আছাম ৰাইজিং বঁটা’ প্রদান আৰু সম্বধানা জনােৱা হয়।

এই বঁটা প্রদান কার্যসূচীৰ লগতে ৰাজ্যৰ কেইবাগৰাকী বিশিষ্ট সাংবাদিক, ব্যৱসায়ি, সমাজসেৱক, শিক্ষাৰ লগত জড়িত ব্যক্তি, প্রশাসনিক ক্ষেত্ৰৰ লগত জড়িত আদি ব্যক্তিক সম্বর্ধনা জনােৱা হয়।

সংবাদক্ষেত্ৰৰ লগত জড়িত বিশিষ্ট সাংবাদিক ভূপেন্দ্রনাথ ভট্টাচার্য, প্রাঞ্জিৎ শইকীয়া, পার্থদেৱ গােস্বামী, ৰঞ্জনলাল শর্মা, মনজিত বৰা, কৌশিক কুমাৰ ডেকা আৰু দ্বীপৰাজ পেগুক বিশিষ্ট চিন্তাবিদ ড° হিতেশ ডেকাই সম্বর্ধনা জনায়।

সমাজসেৱক মৈনাক পাত্র, ডাঃ ৰঞ্জন গগৈ আৰু ড° কিশােৰ হাজৰিকাক পদ্মশ্রী সম্মান প্রাপক এলি আহমেদে সম্বর্ধনা জনায়।

যুৱ ব্যবসায়ী হাবি মঃ চৌধুৰী, অজয় গগৈ, ঋষিৰাজ হাজৰিকা, ৰঘুবীৰ মাহাতাে আৰু নন্দগিৰি ভুঞাক বিশিষ্ট শৰীৰচর্চাবিদ মহাদেৱ ডেকাই সম্বর্ধনা জনায়।

শিক্ষা জগতৰ পুৰােধা দিগন্ত শর্মা আৰু বাবুল আলী চৌধুৰীক পদ্মশ্রী বঁটাপ্রাপক সূর্যকান্ত হাজৰিকাই সম্বর্ধনা জনায়।

আনহাতে, প্রশাসনিক ক্ষেত্রত আনন্দ প্রকাশ তিৱাৰী আৰু গৌতম দাসক সম্বর্ধনা জনায় বিশিষ্ট সমাজসেৱক তীর্থংক দাস কলিতাই। অনুষ্ঠানত গীতাঞ্জলী দাস বৈশ্যকো সম্বর্ধনা জনােৱা হয়।

বঁটা প্রদান অনুষ্ঠানৰ আৰাম্ভণী কৰা হয় এটা গণেশ বন্দনাৰে। ইয়াৰ পিছতে অনুষ্ঠানত অংশগ্রহণ কৰা মুখ্য অতিথি আৰু বিশিষ্ট অতিথিসকলক সম্বর্ধনা জ্ঞাপন কৰা হয়। বিশিষ্ট ভাস্কর্য শিল্পী বীৰেন সিংহ, পদ্মশ্রী বঁটাপ্রাপক এলি আহমেদ, সূর্যকান্ত হাজৰিকা, বিশিষ্ট সমাজকর্মী তীর্থংক দাস কলিতা, মহাপুৰুষ শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ বিশ্ববিদ্যালয়ৰ উপাচার্য ড° হিতেশ ডেকা, বিশিষ্ট শৰীৰচর্চাবিদ মহাদেৱ ডেকাক আয়ােজক সমিতিৰ তৰফৰ পৰা গামােচা, চেলেং চাদৰ, ছচাইটীৰ অংগবস্ত্র আৰু এক স্মাৰকেৰে সম্বর্ধনা জনােৱা হয়।

ইয়াৰ পিছতে অনুষ্ঠানৰ বক্তি প্রজ্বলন কৰে আলােকপ্রভঞ্জন ৱেলফেয়াৰ ছ’চাইটীৰ মুখ্য উপদেষ্টা ডাঃ অঞ্জনজ্যোতি চৈধুৰী আৰু বিশিষ্ট সাহিত্যিক, সাংবাদিক নৰেন হাজৰিকাই।

সভাৰ উদ্দেশ্য ব্যাখ্যা কৰে আয়ােজক গােষ্ঠীৰ হৈ শংকৰ গােহাঁয়ে।

অনুষ্ঠানৰ শেষৰ ফালে আয়ােজক সমিতিৰ তৰফৰ পৰা প্রকাশ কৰা আদিত্য নামৰ স্মৃতিগ্রন্থখন উন্মােচন কৰে বিশিষ্ট সাহিত্যিক, সাংবাদিক, প্রজ্ঞাৰ সাধক হােমেন বৰগােহাত্রিয়ে।

লগতে আলাকপ্রভঞ্জন ৰেলফেয়াৰ ছচাইটীৰ সৌজন্যত আৰম্ভ কৰা ডি বি নিউজ নামৰ ডিজিটেল সংস্কৰণৰ শুভাৰম্ভ কৰে বিশিষ্ট চিন্তাবিদ প্রজ্ঞাৰ সাধক হােমেন বৰগােহাত্রিয়ে।