Breaking

“শ্ৰদ্ধা আৰু ভক্তিভাৱেৰে ৰাইজক সেৱা কৰিলে ৰাইজৰ আস্থাভাজন হ’ব পাৰি ”: বিধায়ক বিমল বড়া

0 2,014

নিৰ্বাচনৰ দিন ঘোষণা হোৱাৰ লগেলগে বিধায়ক বিমল বড়াৰ আৱাসগৃহত জনতাৰ লানিনিচিঙা সোঁত বৈছে ৷ অহা ২৭ মাৰ্চত প্ৰথম পৰ্যায়ত ৪৭ খন আসনৰ বাবে অনুষ্ঠিত হ’ব অসম বিধান সভাৰ নিৰ্বাচন ৷ ১১৯ নং টিংখাং বিধান সভা সমষ্টিতো অহা ২৭ মাৰ্চত অনুষ্ঠিত হ’ব নিৰ্বাচন ৷ নিৰ্বাচনৰ দিন ঘোষণা হোৱাৰ লগেলগে টিংখাঙৰ বিধায়ক বিমল বড়াৰ ঘৰত সমাগম ঘটে অসংখ্য জনতাৰ ৷ সকলোৱে বিধায়কগৰাকীক সাক্ষাৎ কৰি শুভেচ্ছা জ্ঞাপন কৰে ৷ বিগত ৫ টা বৰ্ষত ৰাইজৰ অভাৱ-অভিযোগ , সমস্যা সমাধানত সক্ৰিয় ভূমিকা গ্ৰহণ কৰাৰ বাবে সকলোৱে ফুলাম গামোছাৰে বিধায়ক গৰাকীক সম্বৰ্ধনা জ্ঞাপন কৰে ৷ বিধায়কগৰাকীয়েও সহযোগিতা আগবঢ়োৱাৰ বাবে ৰাইজক ধন্যবাদ জ্ঞাপন কৰে ৷ বিধায়ক গৰাকীয়ে টিংখাংবাসীক উদ্দেশ্যি এনেদৰে কয় — “শ্ৰদ্ধা আৰু ভক্তিভাৱেৰে ৰাইজক সেৱা কৰিলে ৰাইজৰ আস্থাভাজন হ’ব পাৰি ৷ ৰাইজৰ আৱেগ অনুভূতিক হৃদয়ংগম কৰি সেই আশা আকাংক্ষা পূৰ কৰিবলৈ কোনো দিনে চেষ্টাৰ ক্ৰুটি কৰা নাই ৷ বিগত ৫ টা বৰ্ষত পাৰ্য্যমানে সমষ্টিৰ উন্নয়নৰ বাবে চেষ্টা কৰিছিলোঁ ৷ তাৰে বহু কাম সম্পূৰ্ণ কৰা হ’ল ৷ বহু কাম এতিয়াও কৰিবলৈ বাকী ৷ ৰাইজে পুনৰ আশীৰ্বাদ দিলে অনাগত দিনত ৰৈ যোৱা অথবা আধৰুৱা হৈ ৰোৱা কামবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰাৰ প্ৰয়াস কৰা হ’ব ৷ ” নিৰ্বাচনৰ দিন ঘোষণা হোৱাৰ পিছত সমষ্টিটোৰ চৌদিশে এতিয়া ব্যাপক  নিৰ্বাচনী কুচকাৱাজ আৰম্ভ হৈছে ৷ উল্লেখ্য যে সমষ্টিটোৰ পৰা বিজেপি- অগপ দলৰ  মিত্ৰজোঁটৰপৰা পুনৰবাৰ বিধায়ক বিমল বড়াই প্ৰতিদ্বন্দ্ব্বিতা আগবঢ়োৱাটো নিশ্চিত ৷ ইপিনে কংগ্ৰেছ দলৰপৰা কোনে দলীয় টিকট লাভ কৰিব সেয়া আজিও চূড়ান্ত হোৱা নাই ৷ কংগ্ৰেছ দলৰপৰা এইবাৰ দলীয় টিকট বিচাৰি প্ৰাক্তন মন্ত্ৰী এটোৱা মুণ্ডা আৰু বিপুল গগৈয়ে আৱেদন জনাইছে ৷ অসম জাতীয় পৰিষদৰপৰা শোভাকৰণ কোহাঁঞিয়ে দলীয় টিকটৰ বাবে আৱেদন জনাইছে ৷