Breaking

হাতৰ বুঢ়া আঙুলিৰ দ্বাৰা জানিব পাৰি মানুহৰ স্বভাৱ…

0 96

বুঢ়া আঙুলিৰ আকৃতিঃ দ্ৰোনাচাৰ্য আৰু একলব্যৰ কাহিনী সকলোৱে জানে যে গুৰু দ্ৰোনাচাৰ্যৰ মূৰ্তি সন্মুখত ৰাখি তেওঁ এজন মহান ধনুৰ্বিদ হৈ পৰিছিল। কিন্তু যেতিয়া তেওঁৰ গুৰুৱে গুৰু দক্ষিণা হিচাপে বুঢ়া আঙুলি বিচাৰিলে, তেতিয়া তেওঁ একেবাৰে পলম কৰা নাছিল। এই কাহিনীৰ পৰা আমি বুঢ়া আঙুলিৰ গুৰুত্ব শৰীৰত বুজি পাওঁ। মানৱ শৰীৰ পৰম ঈশ্বৰৰ সৃষ্টিৰ এক অনন্য নিদৰ্শন, মানৱ শৰীৰত উপস্থিত প্ৰতিটো অংগৰ নিজস্ব গুৰুত্ব আছে, ঈশ্বৰে শৰীৰত হাতৰ সৃষ্টি কৰিছে কোনো কাম সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ আৰু নখটো আগস্থানত আছে য’ত বুঢ়া আঙুলিটো এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ একক। বুঢ়া আঙুলিৰ আকৃতিয়ে কি কয় জানো আহক-


১) বুঢ়া আঙুলিৰ আকৃতিয়ে সেই ব্যক্তিজনৰ স্বভাৱ আৰু গুণৰ বিষয়ে কয়। বেঁকা নোহোৱাকৈ শক্তিশালী, স্তম্ভৰ ৰূপত মধ্যমীয়া উচ্চতা আৰু মূৰত ঘূৰণীয়া বুঢ়া আঙুলি এটা দৃঢ়প্ৰতিজ্ঞ ব্যক্তিৰ চিন, এনে ব্যক্তিয়ে কেতিয়াও নিজৰ কথাৰ পৰা বিচলিত নহয়। এনে মানুহ নিৰ্ভীক, নিৰ্ভৰযোগ্য আৰু আনক সময় দিয়ে।

২) এনে লোকে কোনো সাহসৰ কাম কৰাৰ পৰা কেতিয়াও পিছুৱাই নাযায় আৰু সদায় আনৰ আস্থা অনুসৰি জীৱন নিৰ্বাহ কৰে।এনে লোকে কোনো ব্যক্তিৰ দুখ-কষ্ট দেখা নাপায় আৰু নিজৰ সকলো কাম এৰি নিজৰ সমস্যা সমাধান কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। এইসকল লোকৰ আন এক বিশেষত্ব হ’ল তেওঁলোক কেতিয়াও কাৰো প্ৰভাৱত থাকিব নালাগে।


Leave A Reply