Breaking

২০২৫ চনৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব মানুহক চন্দ্ৰলৈ লৈ যোৱাৰ নৱতম অভিযান।চন্দ্ৰত ভাড়াত ল’ব পৰাকৈ উপলব্ধ হ’ব এখন বিশেষ বাহন….

0 114

২০২৫ চনৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব মানুহক চন্দ্ৰলৈ লৈ যোৱাৰ নৱতম অভিযান।চন্দ্ৰত ভাড়াত ল’ব পৰাকৈ উপলব্ধ হ’ব এখন বিশেষ বাহন।২০২৫ চনৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব মানুহক চন্দ্ৰলৈ লৈ যোৱাৰ এই নৱতম অভিযান।এই অভিযানৰ পূৰ্বে এখন বিশেষ বাহন যিখন বাহন মহাকাশচাৰীসকলে চন্দ্ৰত ভাড়াত ল’ব পৰাকৈ উপলব্ধ হ’ব।জেনেৰেল মটৰ্চ আৰু লকহিড মাৰ্টিনে যোৱা বছৰ ঘোষণা কৰিছিল যে তেওঁলোকে এটা নতুন চন্দ্ৰ ৰভাৰত কাম কৰিবলৈ একত্ৰিত হৈছে যিয়ে মহাকাশচাৰী আৰু তেওঁলোকৰ গিয়াৰ চন্দ্ৰলৈ কঢ়িয়াই নিব।এতিয়া, দুয়োটা কোম্পানীয়ে কৈছে যে তেওঁলোকে চন্দ্ৰৰ বাবে ভাড়াৰ গাড়ী বনাব বিচাৰিছে।

দুয়োটা কোম্পানীয়ে একবিংশ শতিকাৰ প্ৰথম মানৱচালিত চন্দ্ৰ অভিযানৰ আগতে লুনাৰ মোবিলিটি ভেহিকেলসমূহ সাজু কৰিব বুলি আশা কৰিছে, যিবোৰ বৰ্তমান ২০২৫ চনৰ বাবে নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে।আউটলেট অনুসৰি, বাহনবোৰ স্বায়ত্তশাসিত ড্ৰাইভিং ক্ষমতা আৰু প্লেটফৰ্মৰ সৈতে ডিজাইন কৰা হৈছে যি মানুহ কঢ়িয়াই নিব পাৰে বা চন্দ্ৰপৃষ্ঠৰ চাৰিওফালে গিয়াৰ কঢ়িয়াব পাৰে।

ফক্স বিজনেছৰ সৈতে কথা পাতি এজন জিএম মুখপাত্ৰই কয় যে, ধাৰণাটো হৈছে যে বাহনসমূহ অভিযানৰ আগতে চন্দ্ৰলৈ প্ৰেৰণ কৰা হ’ব, তাৰ পিছত আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰ বা আন ৰাষ্ট্ৰসমূহৰ পৰা চন্দ্ৰ ভ্ৰমণ কৰা যিকোনো চৰকাৰৰ নেতৃত্বত অভিযানৰ বাবে লীজৰ বাবে উপলব্ধ কৰা হ’ব।লুনাৰ মোবিলিটি বাহনবোৰ সৌৰ শক্তি ব্যৱহাৰ কৰি ৰিচাৰ্জ কৰা হ’ব আৰু সহজ তত্বাৱধানৰ সৈতে প্ৰস্তুত কৰা হৈছে।