Breaking

পুনৰ কমনৱেল্থ গেমছত ভাৰতক প্ৰতিনিধিত্ব কৰাৰ সুযোগ লাভ কৰিছে অসম সন্তান শিৱ থাপাই

0 34

ৰাজ্যৰ ক্ৰীড়া ক্ষেত্ৰৰ বাবে এক ভাল খবৰ।পুনৰ কমনৱেল্থ গেমছত ভাৰতক প্ৰতিনিধিত্ব কৰাৰ সুযোগ লাভ অসম সন্তান শিৱ থাপাৰ ৰাজ্যৰ ক্ৰীড়া ক্ষেত্ৰৰ বাবে আহিছে আন এক ভাল খবৰ।পুনৰ কমনৱেল্থ গেমছত ভাৰতক প্ৰতিনিধিত্ব কৰাৰ সুযোগ লাভ কৰিছে অসম সন্তান শিৱ থাপাই।

বৃহস্পতিবাৰে নেতাজী সুভাষ ৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰীড়া প্ৰতিষ্ঠানত ট্ৰায়েলৰ ফাইনেলত বিজয় পঞ্জীয়ন কৰাৰ পিছত পাঁচবাৰৰ এছিয়ান চেম্পিয়নশ্বিপ পদক বিজয়ী শিৱ থাপা আৰু অমিত পাংঘালে ২০২২ কমনৱেলথ গেমছৰ বাবে ভাৰতীয় পুৰুষ বক্সিং দলত আন ছয়জন পুজিলিষ্টৰ সৈতে নিজৰ স্থান সুৰক্ষিত কৰে।শিৱ থাপাই প্ৰতিযোগিতাখনত ৬৩.৫ কিলোগ্ৰাম শাখাত প্ৰতিদ্বন্দিতা আগবঢ়াব।ইয়াৰ পূৰ্বে শিৱ থাপাই ২০১৪ চনৰ গ্লাচগ’ কমনৱেল্থ গেমছত ভাৰতক প্ৰতিনিধিত্ব কৰিছিল।

ভাৰতীয় দলত প্ৰৱেশ কৰা আন ছয়জন বক্সাৰৰ ভিতৰত আছে ২০১৮ চনৰ ব্ৰঞ্জ পদক বিজয়ী মহম্মদ হুচামুদ্দিন (৫৭ কিলোগ্ৰাম), ৰোহিত টোকাছ (৬৭ কিলোগ্ৰাম), ৰাজত্ব কৰা ৰাষ্ট্ৰীয় চেম্পিয়ন সুমিত (৭৫ কিলোগ্ৰাম),আশীষ কুমাৰ (৮০ কিলোগ্ৰাম), সঞ্জিত (৯২ কিলোগ্ৰাম) আৰু সাগৰ (৯২ কিলোগ্ৰাম+)।আগন্তুক ২৮ জুলাই পৰা আগষ্টৰ ৮ তাৰিখলৈ অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া এই প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে ভাৰতীয় পুৰুষ দলটোৰ নিৰ্বাচিত কৰা হৈছে যদিও বৰ্তমানেও মহিলাৰ দলটো নিৰ্বাচিত কৰা হোৱা নাই।

Leave A Reply