Breaking

ঠাণ্ডাৰ বাবে স্তনত হ’ব পাৰে খজুৱতি, এই সমূহ পদ্ধতি গ্ৰহণ কৰক…

0 215

স্তন খজুৱতি: শীতকালত ছাল শুকান হোৱা এক সাধাৰণ সমস্যা। এই বতৰত স্তনত খজুৱতিৰ সমস্যাও আৰম্ভ হয়।বহু মহিলাই এই সমস্য়াক আওকাণ কৰে। ইয়াৰ বাবে আপুনি কিছুমান সহজ পদ্ধতি গ্ৰহণ কৰা উচিত। স্তনত খজুৱতি হোৱাৰ কাৰণবোৰ জানি লওক-


বেছিভাগ মহিলাৰ স্তনত খজুৱতি হোৱা সমস্যাই অশান্তি দিয়ে। কিন্তু আপুনি জানেনে যে স্তন খজুৱতিৰ কাৰণ তিতা স্তন হব পাৰে। সেয়েহে গা ধোৱাৰ পিছত স্তন তিয়াই নাৰাখিব। স্তন তিতি থকাৰ বাবে বেক্টেৰিয়া গঠন হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে যাৰ ফলত খজুৱতিৰ সমস্যা আৰম্ভ হয়।

যদি আপুনি খজুৱতি সমস্যাত অসুবিধা পাইছে। তেন্তে এলোভেৰাই আপোনাক সহায় কৰিব পাৰে। কাৰণ এলোভেৰাই ছালখনক জলসিঞ্চিত কৰি ৰখাত সহায় কৰে। কাৰণ এলোভেৰা জেলত বেক্টেৰিয়া প্ৰতিৰোধী গুণ আছে যিয়ে ছালৰ খজুৱতি কমোৱাত সহায় কৰিব পাৰে। সেয়ে ধুই লোৱাৰ পিছত স্তনত এলোভেৰা জেল লগাব লাগে।

কিছুমানে টান কাপোৰ পিন্ধে যাৰ ফলত স্তন শুকান হৈ পৰে। আপোনালোকক কওঁ যে টান কাপোৰ বেছি সময় পিন্ধিলে স্তনত ঘৰ্ষণ হয় আৰু খজুৱতি হয়। গতিকে টাইট ব্ৰা বেছি পিন্ধিব নালাগে।

ৰাতি ব্ৰা পিন্ধি শুই থাকিলে অস্বস্তি অনুভৱ কৰিব পাৰে। যাৰ বাবে স্তনত ঘৰ্ষণ হ’ব পাৰে। সেয়ে ৰাতি ব্ৰা আঁতৰাই নিদিয়াকৈ সদায় শুব লাগে।

Leave A Reply