Breaking

শাৰী, হেলমেট আৰু চশমা পিন্ধি স্কুটী চলাই ত্ৰিৰংগা উৰুৱাইছে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী স্মৃতি ইৰাণীয়ে! ছ’চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল ভিডিঅ’…

0 1,685

কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী স্মৃতি ইৰাণীয়ে বুধবাৰে তেওঁৰ সহকৰ্মী মন্ত্ৰী ভাৰতী পাৱাৰক তেওঁৰ কাৰ্যালয়ৰ পৰা তেওঁৰ স্কুটীত বাদ দিছিল। তাই ভিডিঅ’টো তেওঁৰ অফিচিয়েল ইনষ্টাগ্ৰাম একাউণ্টত পোষ্ট কৰিছে। তাইৰ ইনষ্টাগ্ৰাম একাউণ্টত, তাই লিখিছিল যে “ভাৰতী পাৱাৰ টাই ত্ৰিৰংগা যাত্ৰাৰ সৈতে দিনটোৰ এক আশ্চৰ্যকৰ আৰম্ভণিৰ পিছত কাৰ্যালয় এৰিছিল।” এই ভিডিঅ’টোত কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী স্মৃতি ইৰাণীক শাৰী, হেলমেট আৰু চশমা পিন্ধা দেখা গৈছে। যেতিয়া স্বাস্থ্য ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী ভাৰতী পাৱাৰে তেওঁৰ হাতত ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকা ধৰি আছিল। তাৎপৰ্যপূৰ্ণভাৱে, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰ আৰু বিজেপিয়ে ‘হৰ ঘৰ তিৰঙ্গা’ অভিযান চলাই স্বাধীনতাৰ 75 বছৰ উদযাপন কৰিছে।

মন কৰিবলগীয়া যে ‘আজাদী কা অমৃত মহোৎসৱ’ৰ অধীনত সকলো ৰাজ্যতে ১৩ আগষ্টৰ পৰা ১৫ আগষ্টৰ ভিতৰত প্ৰতিটো ঘৰত ‘তিৰঙ্গা’ উত্তোলন কৰা হ’ব। কিন্তু তাৰ আগতে আজি সকলো সাংসদে ত্ৰিৰংগা বাইক ৰেলী উলিয়াইছিল। উপ ৰাষ্ট্ৰপতি এম. ভেংকায়া নাইডুৱে লালকিল্লাৰ পৰা বিজয় চকলৈ ‘হৰ ঘৰ তিৰঙ্গা’ বাইক ৰেলীৰ শুভাৰম্ভ কৰে। কেইবাজনো কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীয়েও এই সমদলটোত অংশগ্ৰহণ কৰিছিল।

এই ৰেলীৰ ভিডিঅ’টোত স্মৃতি ইৰাণীক তেওঁৰ স্কুটীত ত্ৰিৰংগা উৰুৱাই দিয়াৰ ক্ষেত্ৰত আগভাগত দেখা গৈছিল। ইয়াৰ উপৰিও, কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী মীনাক্ষী লেখিকো এই ৰেলীত দেখা গৈছিল। সমদলটোৰ সময়ত ইৰাণীয়ে কয় যে ভাৰতৰ স্বাধীনতাৰ ৭৫ বছৰ সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ বাবে দেশৰ প্ৰতিজন নাগৰিকে উদযাপন কৰি আছে। প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ সংকল্প হৈছে যে পৰৱৰ্তী ২৫ বছৰ সংকল্পৰে পৰিপূৰ্ণ হ’ব লাগে, কৰ্তব্যৰে পৰিপূৰ্ণ হ’ব লাগে আৰু প্ৰতিজন ভাৰতীয়ই আশা পূৰণ কৰিব লাগে।

একে সময়তে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী অনুৰাগ ঠাকুৰে কয় যে ত্ৰিৰংগাটোৰ শক্তি হৈছে ১৩০ কোটি ভাৰতীয়ক একত্ৰিত কৰা। আজি আপুনি দেখিব পাৰে যে সকলোৱে ঐক্যবদ্ধভাৱে ‘ত্ৰিৰংগা যাত্ৰা’ত যোগদান কৰিছে। এই অভিযানত কেইবাজনো কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী, সাংসদ আৰু বিভিন্ন দলৰ নেতাই অংশগ্ৰহণ কৰিছে। মই বিচাৰিছিলো যে বিৰোধী দলবোৰেও বৃহৎ সংখ্যাত ‘তিৰঙ্গা যাত্ৰা’ত অংশগ্ৰহণ কৰক, কিন্তু তেওঁলোকে অংশগ্ৰহণ কৰা নাছিল। আমি আগন্তুক প্ৰজন্মক এই বাৰ্তা দিবলৈ চেষ্টা কৰি আছো যে আমি সকলোৱে ভাৰতক ঐক্যবদ্ধ কৰি ৰাখিম, ইয়াক আগুৱাই নিম আৰু ইয়াক শক্তিশালী কৰিম।