Breaking

আমেৰিকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি পদৰ প্ৰাৰ্থী বিবেক ৰামাস্বামীয়ে সন্তানৰ যত্ন ল’বলৈ বিচাৰিছে এগৰাকী মহিলা, দৰমহা ৮০ লাখতকৈ অধিক…

0 423

আমেৰিকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি পদৰ প্ৰাৰ্থী বিবেক ৰামাস্বামীয়ে নিজৰ সন্তানৰ যত্ন ল’বলৈ এগৰাকী নেনী বিচাৰিছে। ভাৰতীয় মূলৰ ৰামাস্বামী আমেৰিকাৰ ৰিপাব্লিকান পাৰ্টিৰ অন্যতম প্ৰবীণ নেতা। আমেৰিকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি পদৰ প্ৰাৰ্থী বিবেক ৰামাস্বামীয়ে সন্তানৰ যত্ন ল’বলৈ এগৰাকী নেনী বিচাৰিছে। ৰামাস্বামী দুটি পুত্ৰ আছে। শেহতীয়াকৈ ৰামাস্বামীয়ে নিজৰ সন্তানৰ বাবে এগৰাকী নেনীৰ পদ খালী হোৱাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে, যাৰ বাবে তেওঁ এক লাখ ডলাৰ বা তাতকৈ অধিক (৮০ লাখ) দৰমহাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে। চাকৰিৰ বাবে প্ৰাৰ্থীয়ে সপ্তাহত ৮৪ৰ পৰা ৯৬ ঘণ্টা কাম কৰিব লাগিব। নিৰ্বাচিত নেনীয়ে এসপ্তাহৰ ভিতৰত এদিন ছুটী পাব। খালী পদটোত স্পষ্টকৈ উল্লেখ কৰা হৈছে যে প্ৰাৰ্থীজনে “শিশুসকলৰ বাবে নিৰৱচ্ছিন্ন দৈনন্দিন কাম-কাজ” প্ৰদান কৰিবলৈ “এজন চেফ, এজন গৃহকৰ্মী আৰু ব্যক্তিগত নিৰাপত্তাৰক্ষীকে ধৰি এটা নিবেদিত দল”ৰ সৈতে সমন্বয় স্থাপন কৰিব লাগিব। কেৱল এয়াই নহয়, নিৰ্বাচিত প্ৰাৰ্থীয়ে শিশুসকলৰ মনোৰঞ্জন আৰু ক্ৰীড়াৰো সম্পূৰ্ণ যত্ন ল’ব।


২০২৪ চনৰ নিৰ্বাচনত জো বাইডেনৰ মুখামুখি হ’বলগীয়া আমেৰিকাৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি ড’নাল্ড ট্ৰাম্পৰ সৈতে বিবেক ৰামাস্বামীয়ে আগশাৰীৰ স্থানত আছে। যোৱা মাহত ভাৰতীয়-আমেৰিকান উদ্যোগীগৰাকীয়ে ২০১৫ চনত ড’নাল্ড ট্ৰাম্পে আমেৰিকাত জন্মগত অধিকাৰৰ নাগৰিকত্বৰ অন্ত পেলোৱাৰ প্ৰস্তাৱ পুনৰবাৰ উল্লেখ কৰিছিল।

Leave A Reply