Breaking

হাই হিল পিন্ধিলে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ক্ষতি হোৱাৰ সম্ভাৱনা! কি কি সমস্যা হ’ব পাৰে…

0 23

আমাৰ সৰু সৰু ভুলবোৰ ডাঙৰ সমস্যাৰ কাৰণ হৈ পৰিব পাৰে। হাই হিল পৰিধান কৰিলেও আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ক্ষতি হ’ব পাৰে। হাই হিলৰ জোতা পিন্ধিলে কি কি অসুবিধা হয় জানক-আজিকালি হাই হিলৰ জোতা পিন্ধাটো এটা ডাঙৰ ট্ৰেণ্ড। হাই হিল জোতা পিন্ধি মহিলাসকলে কোনো পাৰ্টিলৈ যাবলৈ প্ৰায়েই ভাল নাপাব পাৰে। দৈনিক অফিচলৈ যাওক বা কলেজলৈ যাওক, বেছিভাগ মহিলা আৰু ছোৱালীয়ে হাই হিল নোহোৱাকৈ ভৰি দিবলৈ ভাল নাপায়। এনে জোতাৰে ভিতৰৰ পৰা আত্মবিশ্বাস দিয়ে। কিন্তু যদি আপুনি প্ৰতিদিনে হাই হিলৰ জোতা পিন্ধে, তেন্তে অলপ সাৱধান হোৱাটো প্ৰয়োজন। এনে জোতা পিন্ধাটো গধুৰ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে।

ভৰিৰ ওপৰত ফোহা ওলোৱাৰ আশংকা

হাই হিল পিন্ধাৰ বাবে বহু লোকৰ ভৰিত ফোহা ওলোৱাৰ সমস্যা হ’ব পাৰে। হিল যিমানেই আৰামদায়ক নহওক কিয়, পিন্ধিলে ভৰিত ফোহা ওলাব পাৰে।

কঁকালৰ বিষৰ সমস্যা

হাই হিলৰ জোতা পিন্ধিলে মেৰুদণ্ডৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়া হয়। হিল পিন্ধিলে কঁকালত গুৰুত্ব দিয়া হয়। ইয়াৰ বাবে কঁকাল আৰু কঁকালৰ বিষৰ সমস্যা হ’ব পাৰে। প্ৰতিদিনে হাই হিলে কঁকালৰ বিষৰ গুৰুতৰ সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে।

হাড় ভাঙি যোৱাৰ আশংকা

হাই হিলযুক্ত জোতা পিন্ধাৰ বাবে কঁকাল আৰু নিতম্বৰ হাড়ত যথেষ্ট মানসিক চাপ পৰে। হাই হিল পিন্ধিলে হাড় ভাঙি যোৱাৰ আশংকাও থাকে। যদি আপোনাৰ হাড় দুৰ্বল হয় তেন্তে গোৰোহা পিন্ধাৰ পৰা আঁতৰি থকাটো ভাল।

তলুৱাৰ বিষ

বহু সময়ত ভৰিৰ তলুৱাত বিষ হয় আৰু ইয়াৰ কাৰণ আমি জানিব পৰা নাই। সেইবাবেই বিভিন্ন ধৰণৰ চিকিৎসা আৰম্ভ কৰা হয়। যদি আপুনি তলুৱাত বিষত ভুগিছে, তেন্তে হাই হিলৰ জোতা পিন্ধাৰ বাবেই হ’ব পাৰে।

আঁঠুৰ বিষৰ কাৰণ

হাই হিল পিন্ধিলে আঁঠুৰ বিষ হ’ব পাৰে। যদি আপুনি প্ৰতিদিনে হিল পিন্ধে তেন্তে ইয়াক এৰাই চলিব লাগে, নহ’লে গাঁঠিৰ বিষ আৰু বেছি হ’ব পাৰে।


Leave A Reply