Breaking

কেতিয়া সম্পূৰ্ণ হ’ব উদ্ধাৰ অভিযান? হতাশ হৈ পৰিছে ৪১ জন শ্ৰমিকৰ পৰিয়াল…

0 68

কেতিয়া সম্পূৰ্ণ হ’ব উদ্ধাৰ অভিযান? এইটো সঁচা যে ছিল্কিয়াৰা সুৰংগ উদ্ধাৰ অভিযান অতি কঠিন আৰু অতি ভয়ংকৰ। ছিল্ক্যৰা সুৰংগ, স্থান উত্তৰকাশী উত্তৰাখণ্ড। ১৬ তম দিনত উদ্ধাৰ অভিযান চলিছে যদিও তথাপিও হতাশ ৪১ জন শ্ৰমিকৰ পৰিয়াল। আচলতে এই উদ্ধাৰ অভিযানত ইমানবোৰ আহি পৰিছে বহু বাধা যাৰ বাবে সকলো প্ৰচেষ্টা কঠিন বুলি প্ৰমাণিত হৈছে। প্ৰথমতে অগাৰ মেচিনটো ভাঙি আবদ্ধ হৈ পৰিল, দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে উলম্ব ড্ৰিলিং আৰম্ভ হৈছে। তৃতীয়তে, সুৰংগৰ পিছফালৰ পৰা খন্দা আৰম্ভ হ’ল। তাৰ পিছত হাতৰ খন্দা আৰম্ভ কৰাৰ কামো আৰম্ভ হৈছে। ইয়াৰ উপৰিও শ্ৰমিকসকলক অত্যাৱশ্যকীয় বস্তুও যোগান ধৰা হৈছে আৰু তেওঁলোকৰ সৈতেও আলোচনাও কৰা হৈছে।


আনহাতে, নৈনিতালত কেন্দ্ৰীয় প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিঙে নিশ্চিতভাৱে কয় যে কেন্দ্ৰীয় আৰু ৰাজ্য চৰকাৰে ছিলকয়াৰ সুৰংগত আবদ্ধ শ্ৰমিকসকলক উদ্ধাৰৰ বাবে প্ৰচেষ্টা চলাইছে। কেন্দ্ৰীয় আৰু ৰাজ্যিক সংস্থাসমূহে কাম কৰি আছে শ্ৰমিকসকলক উদ্ধাৰ কৰিবলৈ। উত্তৰাখণ্ডৰ মুখ্যমন্ত্ৰী পুষ্কৰ সিং ধামীয়ে নিজেই সমগ্ৰ উদ্ধাৰ অভিযান অহৰহ নিৰীক্ষণ কৰি আছে আৰু তেওঁ লগতে কয় যে অতি সোনকালে সকলো শ্ৰমিকসকলক উদ্ধাৰ কৰা হ’ব।


Leave A Reply