Breaking

কোন কোন ভাৰতীয় ছবি অস্কাৰৰ যোগ্য তালিকাত অন্তৰ্ভুক্ত হৈছে?

0 86

২০২৩ চনৰ একাডেমী বঁটাত অস্কাৰৰ বাবে দৌৰি থকা একমাত্ৰ ছবি আৰ আৰ আৰ নহ’বও পাৰে।একাডেমী অৱ মোচন পিকচাৰ আৰ্টছ এণ্ড চাইন্সেছে মঙলবাৰে ঘোষণা কৰে যে ৩০১খন বৈশিষ্ট্যপূৰ্ণ ছবি অস্কাৰৰ বাবে মনোনয়নৰ বাবে যোগ্য। ইয়াৰ ভিতৰত এছ এছ ৰাজামৌলিৰ আৰ আৰ আৰ, সঞ্জয় লীলা ভাঞ্চালীৰ গংগুবাই কঠিয়াৱাড়ী, বিবেক অগ্নিহোত্ৰীৰ দ্য কাশ্মীৰ ফাইলছ আৰু ঋষব শ্বেট্টীৰ কান্তৰা।

মন কৰিবলগীয়া যে এই ছবিসমূহ এতিয়াও অস্কাৰ ২০২৩ৰ বাবে মনোনীত হোৱা নাই যদিও মনোনয়নৰ যোগ্য চিনেমাৰ তালিকাত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে।

ইতিমধ্যে ভাৰতে ইয়াৰ আনুষ্ঠানিক প্ৰৱেশ দাখিল কৰিছে, পান নালিনৰ চেলো শ্ব’ (লাষ্ট ফিল্ম শ্ব’) যিটো তালিকাত অন্তৰ্ভুক্ত। তালিকাত থকা আন কেইটামান ছবিৰ ভিতৰত আছে মাৰাঠী ছবি মে বসন্তৰাও আৰু তুঝ্যা সাথি কাহি হি, আৰ মাধৱনৰ ৰকেট্ৰি: দ্য নাম্বি ইফেক্ট, ইৰাভিন নিজাল, আৰু কানাড়া ছবি বিক্ৰান্ত ৰোনা।

বিবেক অগ্নিহোত্ৰীয়ে টুইটাৰলৈ গৈ এই তালিকাক লৈ প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰে। তেওঁ টুইট কৰি কয়, “BIG ANNOUNCEMENT: @TheAcademy ৰ প্ৰথম তালিকাত #TheKashmirFiles ৰ #Oscars2023 ৰ বাবে চৰ্টলিষ্ট কৰা হৈছে। ভাৰতৰ ৫ খন ছবিৰ ভিতৰত ই অন্যতম। সকলোকে আন্তৰিক শুভেচ্ছা জনালোঁ। ভাৰতীয় চিনেমাৰ বাবে এটা ডাঙৰ বছৰ।”

Leave A Reply