Breaking

“মোগলৰ পত্নী কোন আছিল?”- ওৱাইচিৰ প্ৰশ্ন

0 1,035

“তেওঁলোকৰ পূৰ্বপুৰুষসকল ব্ৰাহ্মণ আছিল”- নৰোত্তম মিশ্ৰ আৰু ৰাকেশ সিনহাই ওৱাইচিক এক ভয়ংকৰ উত্তৰ দিছে।এআইএমআইএমৰ মুৰব্বী তথা সাংসদ আসাদুদ্দিন ওৱাইচিয়ে তেওঁৰ শেহতীয়া ভাষণত কয় যে ভাৰতৰ মুছলমানসকলৰ মোগলৰ সৈতে কোনো সম্পৰ্ক নাই, কিন্তু মোগল সম্ৰাটসকলৰ পত্নী কোন আছিল আমাক কওঁক।আৰ এছ এছ নেতা আৰু ৰাজ্যসভাৰ সাংসদ ৰাকেশ সিনহাই প্ৰত্যুত্তৰ দি কয়,

“বহুতো মুছলমানে স্বীকাৰ কৰিছিল যে তেওঁলোকৰ পূৰ্বপুৰুষসকল হিন্দু আছিল। তেওঁলোক মোগলৰ সন্তান নহয়। তেওঁলোক আৰৱৰ পৰা অহা নাই। ওৱাইচি নিজে হায়দৰাবাদত কেইজনমান পূৰ্বপুৰুষৰ আগতে এজন ব্ৰাহ্মণ আছিল। ধৰ্মান্তৰিত হোৱাৰ পিছত, তেওঁৰ পূৰ্বপুৰুষসকলে ইছলাম ধৰ্ম গ্ৰহণ কৰে। তেওঁৰ ইতিহাস অনুসৰণ কৰাৰ পিছত, তেওঁ মোগলৰ পত্নীসকলৰ বিষয়ে কোৱা উচিত।”

ৰাকেশ সিনহাই আৰু কৈছিল,

“যেতিয়া তেওঁলোকে মোগলসকলক ভাৰতীয় মুছলমানসকলৰ পৰা পৃথক কৰিছিল, তেওঁলোকে নিজেই মছজিদৰ সৈতে সম্পৰ্কিত দাবীবোৰ ত্যাগ কৰা উচিত। তেওঁলোকে আগবাঢ়ি আহি অযোধ্যা কাশী মথুৰাৰ মছজিদখন এটা মন্দিৰ আছিল আৰু এইবোৰ মোগলৰ অপকৰ্ম আছিল বুলি উদ্যোগ লোৱা উচিত।”

মধ্য প্ৰদেশৰ গৃহ মন্ত্ৰী নৰোত্তম মিশ্ৰাইও আসাদুদ্দিন ওৱাইচিৰ বক্তব্যক লৈ অসন্তুষ্টি প্ৰকাশ কৰিছে। গৃহমন্ত্ৰী নৰোত্তম মিশ্ৰাই ওৱাইচিক মুছলমানসকলৰ ভাস্মাসুৰ বুলি বৰ্ণনা কৰিছিল।