Breaking

বন্ধুৰ লগত প্ৰেমিকাক চিনাকি কৰাই দিবলৈ কিয় বেয়া পাই যুৱকে? প্ৰকৃত কাৰণ জানি লওক যুৱতীসকলে…

0 28

প্ৰতিজন যুৱকৰ নিজস্ব দৃষ্টিভংগী বেলেগ বেলেগ। কিন্তু যদি বহুদিন সম্পৰ্কত থকাৰ পিছতো আপোনাৰ সংগীয়ে আপোনাক নিজৰ বন্ধুৰ সৈতে চিনাকি কৰাই নিদিয়ে তেন্তে ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণ বুজাটো অতি প্ৰয়োজনীয় হৈ পৰে। দুজন মানুহৰ মাজৰ সম্পৰ্ক যিমানেই স্বচ্ছ হৈ থাকে সিমানেই তেওঁলোকৰ সম্পৰ্ক মজবুত হৈ পৰে। ইয়াৰ ভিতৰত আপোনাৰ সংগীক আপোনাৰ বন্ধু-বান্ধৱ আৰু পৰিয়ালৰ সৈতে চিনাকি কৰাই দিয়াটোও অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। কিন্তু সাধাৰণতে দেখা যায় যে ল’ৰাবোৰে নিজৰ প্ৰেমিকাক বন্ধু-বান্ধৱী আৰু পৰিয়ালৰ লগত চিনাকি কৰাই দিবলৈ বহুত লাজ কৰে। বহু সময়ত তাৰ বাবে তেওঁলোকৰ মাজত মতানৈক্যৰো সৃষ্টি হয়। ল’ৰাই প্ৰেমিকাক বন্ধুৰ লগত চিনাকি কৰাই নিদিয়াৰ কিছুমান কাৰণ জানি লওঁ আহক…

প্ৰত্যেকেই বিচাৰে তেওঁৰ বন্ধুসকলে তেওঁৰ পছন্দক ভাল পাওক। এনে পৰিস্থিতিত বন্ধুৰ লগত প্ৰেমিকাক চিনাকি কৰাই নিদিয়া ল’ৰাবোৰে বন্ধু-বান্ধৱীয়ে তেওঁৰ প্ৰেমিকাক ভাল নাপাব পাৰে বুলি ভয় কৰিব পাৰে।

ধেমালিৰ সীমা সকলোৱে নাজানে। বহু ল’ৰাই প্ৰায়ে বন্ধুৰ প্ৰেমিকাৰ সন্মুখত এনে ধেমালি কৰে যে পৰিস্থিতি অস্বস্তিকৰ হৈ পৰে। এনে পৰিস্থিতিত ল’ৰাই এনে বন্ধুৰ লগত প্ৰেমিকাক চিনাকি কৰাই দিয়াৰ পৰা বিৰত থাকে, যাতে তেওঁলোকৰ মাজত কোনো মতানক্য নহয়।

ল’ৰাৰ প্ৰেমিকাৰ প্ৰতি যি অসুৰক্ষিততা থাকে, ছোৱালীৰ সংগীৰ প্ৰতি যি নিৰাপত্তাহীনতা থাকে; এনে পৰিস্থিতিত ল’ৰাবোৰে প্ৰেমিকাক বন্ধুৰ লগত চিনাকি কৰাই নিদিয়ে কাৰণ বন্ধুৱে প্ৰেমিকাক আকৰ্ষিত কৰিব পাৰে বুলি ভয় কৰে।

প্ৰেমিকাক লৈ চিৰিয়াছ নহোৱা ল’ৰাবোৰে বন্ধুৰ লগত চিনাকি কৰাই দি ভাল নাপায়। অৱশ্যে তেওঁৰ বিশেষ কেইজনমান বন্ধুক নিজৰ প্ৰেমিকাৰ বিষয়ে অৱগত কৰি ৰাখে।

ল’ৰাই নিজৰ ভুল লুকুৱাবলৈও বন্ধুৰ লগত প্ৰেমিকাক চিনাকি কৰাই নিদিয়ে। কাৰণ তেওঁলোকে ভয় কৰে যে তেওঁলোকৰ বন্ধুসকলে তেওঁৰ প্ৰেমিকাক তেওঁৰ গোপনীয়তা প্ৰকাশ কৰিব আৰু তেওঁলোকৰ সম্পৰ্ক ভাঙি যাব বুলি।


Leave A Reply