Breaking

বংগত আৰু জিলা থাকিব নেকি ? কি কলে মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীয়ে …

0 9

চিম্বাঙ্গাত আৰু অধিক জিলা যোগ হ’ব নেকি? মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীয়ে সেই সম্ভাৱনাৰ কথা কৈছিল। বৃহস্পতিবাৰে নৱনিৰ্মিত টাউন হলৰ উদ্বোধনী অনুষ্ঠানত ভাষণ প্ৰদান কৰি মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে কয়, “আমি ডব্লিউবিচিএছ বিষয়াসকলৰ যুটীয়া, অতিৰিক্ত সচিবৰ পদ বৃদ্ধি কৰিছো। ডব্লিউবিচিৰ কোটা পুনৰ বৃদ্ধি কৰিব লাগিব। যদি প্ৰয়োজন হয়, আমি জিলাখন বৃদ্ধি কৰিম। আইএএছ বিষয়াৰ সংখ্যাও বৃদ্ধি পাইছে। ”

ইয়াৰ পিছতমুখ্যমন্ত্ৰীয়ে লগতে কয়, “কিন্তু আমি প্ৰয়োজন অনুসৰি সকলো পোৱা নাই। গতিকে আমি জিলাখন বৃদ্ধি কৰিব নোৱাৰো। আমি জিলাখন বৃদ্ধি কৰিব বিচাৰো। আপোনাৰ কেৰিয়াৰৰ শেষত, যেতিয়া আপুনি গৈ আছিল, মই শুনিছিলো যে আপোনাৰ বৃদ্ধি বন্ধ কৰা হৈছে। বৃদ্ধিৰ উৰ্ধসীমাত উপনীত হোৱাৰ পিছত, আপুনি 10,000 টকাৰ বৃদ্ধি পাব। ”

ডব্লিউবিচিএছ বিষয়াসকলক সম্বোধন কৰি মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে কয়, “আপুনি চৰকাৰৰ প্ৰকৃত মুখ। বহুতো মানুহে বহুতো পোষ্টত কাম কৰে। আপোনালোকৰ বহুতে ভাল কাম কৰি আছে। তিনিওজন ডিএমে খুব ভাল কাম কৰিছিল। আজি ২৩ খন জিলা। অনাগত দিনত ৪৬ খন জিলা থাকিব পাৰে। বিহাৰলৈ চাওক। তেওঁলোকৰ কিমানখন জিলা। মোক বিভাজন কৰিবলৈ, মোক কৰ্মচাৰীৰ সংখ্যাৰ প্ৰয়োজন। যদিও আন্তঃগাঁথনি আছে, কোনো বিষয়া নাই। ”

মুখ্যমন্ত্ৰী তাত ৰৈ নাছিল। “জ্যেষ্ঠতম সচিব হিচাপে কাম কৰি থকা ডব্লিউবিচি বিষয়াসকলক বিভাগীয় সচিব কৰা হ’ব। মই ঘোষণা কৰি আছো। যাতে আইএএছ-ডব্লিউবিচিএছ বিষয়াসকলৰ মাজত কোনো বৈষম্য নহয়। ডব্লিউবিচি-বিষয়াসকলে প্ৰতি বছৰে স্বাস্থ্য পৰীক্ষা কৰাব। ”