Breaking

USTMত বিশ্ব ৰক্তদাতা দিৱস উদযাপন…

0 28

পি.এ. সাংমা আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় চিকিৎসা মহাবিদ্যালয় আৰু চিকিৎসালয়ৰ উদ্যোগত আজি বিশ্ব ৰক্তদাতা দিৱস উদযাপন কৰা হয়। য’ত চিকিৎসক, পেৰামেডিকেল, ছাত্ৰ-ছাত্ৰী, পিআইএমচিএইচ, আইএ আয়ুৰ্বেদিক চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়, আৰু বিজ্ঞান বিশ্ববিদ্যালয়ৰ অন্যান্য বিভাগসমূহৰ লগতে বিশ্ববিদ্যালয় চৌহদত প্ৰযুক্তি মেঘালয় (USTM)-এ বহু উৎসাহেৰে অংশগ্ৰহণ কৰে। গুৱাহাটীৰ চহৰীয়াৰ ৰক্ত কেন্দ্ৰ আৰু গুৱাহাটীৰ উত্তৰ-পূব কৰ্কট চিকিৎসালয় আৰু গৱেষণা প্ৰতিষ্ঠান (NECHRI)ৰ সহযোগত এক ৰক্তদান শিবিৰ সফলতাৰে অনুষ্ঠিত হয়।


ইউ এছ টি এম কেম্পাছত প্ৰতি বছৰে বিশ্ব ৰক্তদাতা দিৱস পালন কৰি আহিছে। এইবাৰৰ বিষয়বস্তু হৈছে “২০ বছৰীয়া দান: ধন্যবাদ, ৰক্তদাতা।” বিশ্ব ৰক্তদাতা দিৱসৰ ২০ বছৰীয়া জয়ন্তীয়ে বছৰ বছৰ ধৰি জীৱন ৰক্ষাকাৰী অৱদানৰ বাবে বিশ্বজুৰি ৰক্তদাতাসকলৰ প্ৰতি কৃতজ্ঞতা প্ৰকাশ কৰে।


পি এ চাংমা আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ অধ্যক্ষ ডাঃ বিৰাজ কুমাৰ দাস, ড° হাবিবুল ইছলাম, পেথ’লজীৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত অধ্যাপক, অধ্যাপক আই/চি ব্লাড চেণ্টাৰ, পি আই এম চি এইচ, আৰু ডাঃ দ্বিজেন চ দত্ত, অধ্যাপক আৰু হ’ড, পেথ’লজী পি আই এম চি এইচ সম্বোধন দৰ্শকক আৰু সজাগতা আৰু ৰক্তদানৰ তাৎপৰ্য্যৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰে।

Leave A Reply