Breaking

আপুনি সমস্যাৰে জৰ্জৰিত হৈ পৰিছে নেকি? সমস্যাবোৰৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ হনুমান জী আৰু শনিদেৱক উপাসনা কৰক…

0 1,071

স্বামী-পত্নীৰ সম্পৰ্ক বাঢ়ি আছে, এই 21 দিন অতি বিশেষ, এই কামটো কৰক।
যশথা মাহ 2022: স্বামী আৰু পত্নীৰ মাজত বাঢ়ি অহা বিভেদ হ্ৰাস কৰিবলৈ আৰু জীৱনলৈ অহা সমস্যাবোৰ দূৰ কৰিবলৈ, প্ৰথম মাহত হনুমানজী আৰু শনিদেৱৰ বিশেষ উপাসনা লাভজনক। তেওঁলোকক পূজা কৰি, সকলো দুখ আৰু বেদনা আঁতৰ কৰা হয়।হিন্দু ধৰ্মত প্ৰতিমাহে এক বিশেষ গুৰুত্ব আছে। প্ৰতি মাহে ই কোনো বা আন দেৱতাৰ বাবে উৎসৰ্গিত হয়। হিন্দী বৰ্ষপঞ্জি অনুসৰি, বছৰৰ তৃতীয় মাহইতিমধ্যে প্ৰথম মাহ আৰম্ভ হৈছে। 17 মে’ত আৰম্ভ হোৱা প্ৰথম মাহটো 14 জুনত সমাপ্ত হ’ব। এই গোটেই মাহটো হনুমানজীৰ উপাসনা আৰু শনিদেৱৰ পূজাৰ বাবে বিশেষভাৱে ফলপ্ৰসূ। ধৰ্মীয় গ্ৰন্থঅনুসৰি, হনুমান জী আৰু শনিদেৱক সন্তুষ্ট কৰাৰ বাবে এই মাহটো সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ মাহ। এইটো তেওঁৰ প্ৰিয় মাহবোৰৰ এটা। সেয়েহে, এই মাহত আপোনাৰ সমস্যাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ হনুমান জী আৰু শনি দেৱক উপাসনা কৰক।

যদি আপোনাৰ বিবাহিত জীৱন ভালদৰে চলি থকা নাই, স্বামী আৰু পত্নীৰ মাজৰ সম্পৰ্কৰ দূৰত্ব বাঢ়ি ছে, পৰিয়ালটো বিভেদৰ দ্বাৰা অসুবিধাত পৰিছে বা আপুনি আৰ্থিক সীমাবদ্ধতাৰ সন্মুখীন হৈছে, তেনেহ’লে প্ৰথম মাহত মঙলবাৰে আৰু শনিবাৰে এই পদক্ষেপবোৰ লওক।

মঙ্গল গ্ৰহত এই কামটো কৰক।

  • প্ৰথম মাহত পৰা মঙলবাৰে পুৰণি মঙ্গল বা বদা মঙ্গল বুলি জনা যায়। এই মঙ্গলগ্ৰহৰ এক বিশেষ গুৰুত্ব আছে। আজিৰ দিনটোত, আইনঅনুসৰি হনুমানজীক উপাসনা কৰক। যদি সম্ভৱ হয়, উপবাস ৰাখিব, সিহঁতক সিঁদুৰৰ পেষ্ট প্ৰয়োগ কৰিব আৰু চোলা আগবঢ়াব।
  • এই মঙ্গল গ্ৰহত, হনুমানজীক মগধৰ লাড়ু বা হালৱা পুৰীৰ ভোগ আগবঢ়াওক। হনুমান চলচা দান কৰক। লগতে, পানীৰে ভৰ্তি পাত্ৰ এটা দান কৰক।প্ৰথম মাহত অহা মঙলবাৰে দৰিদ্ৰলোকক খুৱাওক। এনে কৰাৰ দ্বাৰা, সংকটমোচন হনুমানে ভক্তসকলৰ সকলো দুখ-কষ্ট আঁতৰ কৰিব। একে সময়তে, স্থানীয় লোকৰ মঙ্গল গ্ৰহ শক্তিশালী হ’ব।
Leave A Reply