Breaking

‘ছা ৰে গা মা পা লি’ল চেম্পিয়নশ্বিপ ৯’ বিজয়ী ছিকিমৰ ৯ বছৰীয়া জেটচেন; লাভ কৰিলে ১০ লাখ টকা…

0 29



ছিকিমৰ ৯ বছৰীয়া ছোৱালী জেটচেন ডোহনা লামাই গানৰ ৰিয়েলিটি শ্ব’ ‘ছা ৰে গা মা পা লি’ল চেম্পিয়নশ্বিপ ছিজন ৯’ত জয়লাভ কৰিছে। ট্ৰফী আৰু নগদ ১০ লাখ টকাৰ পুৰস্কাৰ প্ৰদান কৰা হয়।

অনুষ্ঠানটো কৌতুক অভিনেতা-এংকৰ ভাৰতী সিঙে পৰিচালনা কৰিছিল আৰু গায়ক শংকৰ মহাদেৱন, নীতি মোহন আৰু সংগীত ৰচয়িতা, সুৰকাৰ অনু মালিক বিচাৰক হিচাপে আছিল।গ্ৰেণ্ড ফিনালে দেওবাৰে জি টিভিত সম্প্ৰচাৰিত হৈছিল।

জেটছেন দোহনা লামা ন বছৰীয়া আৰু তিনি বছৰ বয়সৰ পৰাই গান গাবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। শংকৰ মহাদেৱনে তাইক অনুষ্ঠানটোত ‘মিনি সুনিধি চৌহান’ বুলি মাতিছিল।

তাইৰ জয় সন্দৰ্ভত জেটছেনে এক বিবৃতিত কয়, “এইটো মোৰ বাবে এটা সপোন! সঁচাকৈয়ে, প্ৰতিযোগিতাখন কঠিন আছিল কিয়নো ছিজনৰ সকলো প্ৰতিযোগী অতি প্ৰতিভাশালী আৰু মই সঁচাকৈয়ে কৃতজ্ঞ অনুভৱ কৰোঁ যে মই তেওঁলোকৰ সৈতে মঞ্চ ভাগ বতৰা কৰিবলৈ পাইছিলো। চা ৰে গা মা পা লি’ল চেম্পছ চিজন ৯ ত মোৰ যাত্ৰা মোৰ বাবে এক মহান শিকাৰ অভিজ্ঞতা আছিল আৰু মই মোৰ সকলো পৰামৰ্শদাতাৰ প্ৰতি অত্যন্ত কৃতজ্ঞ যিয়ে মোক নিৰন্তৰ সমৰ্থন কৰি আহিছে আৰু এজন গায়ক হিচাপে মোৰ সম্ভাৱনা বুজাত মোক সহায় কৰিছে। মই নিশ্চিতভাৱে মোৰ সৈতে স্মৃতিৰ এটা টুপুলা লৈ গৈছো আৰু মোৰ নতুন গানৰ যাত্ৰাৰ বাবে আগ্ৰহী।”

১০ লাখ টকাৰ পুৰস্কাৰৰ ধনেৰে কি কৰিব বিচাৰে সেই বিষয়ে সোধাত জেটচেনে পিংকভিলাক কয়, “মই এটা কুকুৰ পোৱালি কিনি ঘৰতে এটা চুইমিং পুল বনাব বিচাৰো।” মুম্বাইত থাকি ছবিত গান গাব বিচাৰে নেকি বুলি সোধাত জেটচেনে কয়, “প্ৰথমে মই ছিকিমলৈ যাম, মোৰ শিক্ষা সম্পূৰ্ণ কৰিম আৰু তাৰ পিছত মই উভতি আহিম আৰু গান গাই যাম।”

ইয়াৰ পূৰ্বে বক্সাৰ মেৰী কম আৰু ফুটবলাৰেও জেটচেনক চিঞৰিছিল। যোৱা বছৰৰ নৱেম্বৰ মাহত মেৰী কমে জেটচেনৰ ছবি শ্বেয়াৰ কৰিছিল আৰু ইনষ্টাগ্ৰামত লিখিছিল, “You are so lovely#jetshenlama @jetshen_dohna keep going… your voice is extremely excellent.” ফুটবলাৰ ভাইচুং ভুটিয়াইও জেটচেনক ভোট দিবলৈ তেওঁৰ অনুৰাগীক আবেদন জনাইছিল।

Leave A Reply