Breaking

গোৱালপাৰাৰ চুনাৰীত বিশাল শৈক্ষিক দিশৰ সজাগতা সভা

0 2,013

অসমৰ লাখ লাখ লোক অন্ন বস্ত্ৰৰ সমস্যাত ককবকাই  সথকাৰ সময়তে ধুবুৰী সাংসদীয় সমষ্টিৰ চূকে কোনে হেলিকপ্টাৰ উৰুৱাই হোজাইৰ হবিব মহম্মদ চৌধুৰীয়ে  নিজৰ পৰিচয় দাঙি ধৰি শৈক্ষিক দিশৰ সজাগতা সভা অনুষ্ঠিত কৰাৰ অভিযান অব্যাহত ৰাখিছে ।  আজি গোৱালপাৰা পশ্চিম সমষ্টিৰ চুনাৰী মহাবিদ্যালয় প্ৰাঙ্গনত হেলিকপ্টাৰেৰে উপস্থিত হয় আন্তৰাষ্ট্ৰীয় ব্যৱসায়ী হবিব মহম্মদ চৌধুৰী। সভাৰ আৰাম্ভণীতে হবিব মহম্মদ চৌধুৰীৰ জীৱনৰ কাৰ্য ক্ৰমণিকাৰ আৰু পৰিচয় দাঙি ধৰে মেদিনী গগৈয়ে। জে এফ ফাউন্ডেচন আৰু মাইনৰিটি ডেভেলপমেন্ট ছচিয়েল ৱেলফেয়াৰ এন জি ও ৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত সভাত অংশগ্ৰহণ গ্ৰহণ কৰি বিশিষ্ঠ ব্যাৱসায়ী চৌধুৰীয়ে ভাষণ প্ৰসংগত কয় যে সংখ্যালঘূ জনসাধাৰণ  ভয় ভীতিৰ  মাজত চলি আছে আৰু শিক্ষা দীক্ষাৰ দিশত পিছ পৰি আছে। কাৰিকৰী দিশত প্ৰশিক্ষণ দি এওঁ লোকক কৰ্ম সংস্থাপন দিয়া হল ফাউন্ডেচনৰ লক্ষ্য । সাংবাদিকৰ এক প্ৰশ্নৰ উত্তৰত  হিন্দুয়ে মচুলমানক নহয় মচুলমানে  মুছলমানে কাজিযা কৰা বুলি কয় । ধৰ্মীয় গোড়ামিৰ ৰাজনীতিক সকলে সাধাৰণ ৰাইজক ঠগি আৰু ব্যবহাৰ কৰি আছে বুলি  মন্তব্য কৰে।উল্লেখযোগ্য যে উক্ত সভাতে ভাষন আগবঢ়ায় চুনাৰী মহাবিদ্যালয়ৰ অধ্যক্ষ আব্দুল ছালামকে ধৰি ভালেকেইজন নেতাই ।