মাজুলীত পলসৰ উদ্যোগত “অমৰেন্দ্ৰ বৰুৱা সোঁৱৰণী” ৰচনা প্ৰতিযোগিতাৰ ফলাফল ঘোষণা।

0 1,139

উজনি-মাজুলী : মাজুলীৰ যুৱ কবি-সাংবাদিক পাপু বৰাৰ দ্বাৰা সম্পাদিত আৰু প্ৰকাশিত কাব্যালোচনী পলসৰ উদ্যোগত আয়োজিত ‘অমৰ শিশুপ্ৰাণ’ অমৰেন্দ্ৰ বৰুৱা সোঁৱৰণী ৰচনা প্ৰতিযোগিতাৰ ফলাফল আজি ঘোষণা কৰা হয়। সেই অনুসৰি নিম্ন শাখাত মধ্য মাজুলী পাৰিজাত উচ্চ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ৰ ছাত্র ময়ূৰজ্যোতি ভূঞাই প্ৰথম স্থান, দেওদিয়াআটী উচ্চ বুনিয়াদী বিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰী স্নেহাপ্ৰিয়ম বৰাই দ্বিতীয় স্থান, কেশৱৰাম বৰা উচ্চ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ৰ ছাত্রী বৰষাৰাণী ওজা আৰু ভোগপুৰ মধ্য ইংৰাজী বিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰী প্ৰিয়ংকা শইকীয়াই যুটীয়াভাৱে তৃতীয়স্থান লাভ কৰিছে। ঠিক সেইদৰে উচ্চ শাখাত আইলেণ্ড একাডেমীৰ ছাত্রী ঋষিতা গোস্বামীয়ে প্ৰথম স্থান, কঢ়ালগাঁও বাপুজী উচ্চ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ৰ ছাত্রী ধৰিত্রী শৰ্মাই দ্বিতীয় স্থান আৰু আইলেণ্ড একাডেমীৰ ছাত্রী সোণালীকা হাজৰিকাই তৃতীয় স্থান দখল কৰিছে। উল্লেখ্য মাজুলী জিলা ভিত্তিত সম্পন্ন হোৱা ৰচনা প্ৰতিযোগিতাখনিৰ নিম্ন শাখাৰ বিষয় ‘মাজুলীৰ বানপানী সমস্যা’ আৰু উচ্চ শাখাৰ বিষয় ‘মাজুলী-যোৰহাট সংযোগী দলং’। যথেষ্ট সংখ্যক প্ৰতিযোগীয়ে অংশগ্ৰহণ কৰা বিপুল সমাদৃত ৰচনা প্ৰতিযোগিতাখনিৰ ফলাফল আজি অভিজ্ঞ বিচাৰকৰ দ্বাৰা পৰীক্ষণ কৰি ঘোষণা কৰা হয়। আগন্তুক সময়ত প্ৰতিযোগিতাত স্থানপ্ৰাপ্তসকলক অমৰ শিশুপ্ৰাণ অমৰেন্দ্ৰ বৰুৱাৰ পবিত্ৰ স্মৃতিত হ’বলগা ‘সাহিত্য সন্মিলন’ত মান পত্র, গ্ৰন্থৰ টোপোলা আৰু নগদ ধনেৰে পুৰস্কৃত কৰা হ’ব বুলি পলসৰ সম্পাদক পাপু বৰাই এক বিজ্ঞপিযোগে জানিবলৈ দিয়ে।