দুৰ্ণাচাৰ্য বঁটা, ধ্যানচান্দ বঁটাৰ বাবে নাম অনুমোদন বাচনি সমিতিৰ

0 1,292

দৈনন্দিন বাৰ্তা ডেস্ক : ক্ৰীড়া মন্ত্ৰালয়ৰ বাচনি সমিতিয়ে সোমবাৰে দুৰ্ণাচাৰ্য বঁটাৰ বাবে ১৩ জন আৰু ধ্যানচান্দ বঁটাৰ বাবে ১৫ জনৰ নাম অনুমোদন কৰিছে ৷ উল্লেখ্য যে চলিত বছৰৰ দুৰ্ণাচাৰ্য বঁটাৰ বাবে অনুমোদন হোৱা ১৩ জনৰ ভিতৰত আছে জুডে ফিলিক্স, ৰমেশ পাঠানিয়া, যশপাল ৰানা আৰু কুলদীপ হানদু ৷ ইপিনে মঙলবাৰে অৰ্জুন বঁটা আৰু ৰাজীৱ গান্ধী খেল ৰত্ন বঁটাৰ বাবে বাচনি সমিতিৰ সভা অনুষ্ঠিত হোৱাৰ কথা ৷ যোৱা মাহত চলিত বছৰৰ যুৱ কল্যাণ আৰু ক্ৰীড়া মন্ত্ৰালয়ে ৰাজীৱ গান্ধী খেল ৰত্ন, দুৰ্ণাচাৰ্য বঁটা, অৰ্জুন বঁটা, ধ্যানচান্দ বঁটা, ৰাষ্ট্ৰীয় খেল প্ৰশংসা পুৰস্কাৰ আৰু মৌলানা আব্দুল কালাম আজাদ ট্ৰফীৰ বাবে বাচনি সমিতি গঠন কৰিছিল ৷ উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত ন্যায়াধীশ মুকুন্দকাম শৰ্মাক অধ্যক্ষ হিচাপে লৈ এখন সমিতি গঠন কৰা হৈছিল ৷ এই সমিতিত আছে বীৰেন্দ্ৰ সেৱাগ (ক্ৰিকেট), ছৰ্দাৰ সিং (হকী), মনালিছা বৰুৱা মেহতা (টেবুল টেনিছ), দীপা মালিক (পেৰা-এথলেটিকছ), ভেংকটেচন দেভাৰ্জান (বক্সিং)৷ ইয়াৰ লগতে ক্ৰীড়া সাংবাদিক অশোক সিনহা আৰু নীৰু ভাটিয়াকো এই সমিতিত অন্তভূক্ত কৰা হয় ৷