Breaking

সুৰা পান কৰি গাড়ী চলাওতে সাৱধান…

0 24

যেতিয়া আপুনি সুৰা পান কৰাৰ পিছত গাড়ী চলাব নোৱাৰিব।আপুনি ড্ৰাইভিং চিটত বহাৰ লগে লগে এলাৰ্ম বাজিব।সুৰাপান আৰু গাড়ী চলোৱা হৈছে সমগ্ৰ বিশ্বৰ পথ দুৰ্ঘটনাৰ এটা মুখ্য কাৰণ। ইয়াৰ বাবে, প্ৰতি বছৰে হাজাৰ হাজাৰ লোকে প্ৰাণ হেৰুৱায়।বেছিভাগ দেশতে এইটো অবৈধ।

এই অপৰাধৰ বাবে কঠোৰ শাস্তিও থাকিব পাৰে। ইয়াৰ স্বত্বেও, সুৰাপান আৰু গাড়ী চলোৱাৰ ঘটনা হ্ৰাস হোৱা নাই।কিন্তু কি হ’ব যদি আপোনাৰ গাড়ীয়ে নিজেই আপোনাক গাড়ী চলাবলৈ বাধা দিয়ে।কিন্তু আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত এনে এটা প্ৰযুক্তিৰ ওপৰত কাম চলি আছে যিয়ে সুৰাৰ নিচাত থকা চালক এজনক চিনাক্ত কৰিব পাৰে।এই প্ৰযুক্তিটোক সুৰাৰ দুৰ্বলতা চিনাক্তকৰণ প্ৰণালী নাম দিয়া হৈছে।ইয়াক পোনপটীয়াকৈ গাড়ীত স্থাপন কৰা হ’ব।

সুৰা চিনাক্তকৰণ প্ৰণালীয়ে বিভিন্ন ধৰণে কাম কৰে।এই প্ৰণালীৰ জৰিয়তে, চালকৰ মুখখন নিৰন্তৰ নিৰীক্ষণ কৰা হয়।ড্ৰাইভাৰ চিনাক্তকৰণ প্ৰণালীয়ে চালকক সতৰ্ক কৰি ৰাখিবলৈ কাম কৰাৰ দৰে এই প্ৰণালীটোৱে একেধৰণে কাম কৰে।যদি চালক এজনে সুৰাৰ নিচাত গাড়ী চলাবলৈ বহে, তেনেহ’লে লগে লগে এলাৰ্ম বজাবলৈ আৰম্ভ কৰে।অৱশ্যে, এই প্ৰণালীটো এতিয়াও সম্পূৰ্ণৰূপে বিকশিত হোৱা নাই। ইয়াৰ ওপৰত নিৰন্তৰ কাম চলি আছে।

Leave A Reply