Breaking

দিল্লীত কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহক সাক্ষাৎ মণিপুৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী এন বীৰেণ সিঙৰ, মণিপুৰৰ বিৱৰ্তনশীল পৰিস্থিতিৰ ওপৰত মূল্যায়ন

0 52

মণিপুৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী এন বীৰেণ সিঙে দেওবাৰে নতুন দিল্লীত কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহক সাক্ষাৎ কৰি হিংসাত্মক পৰিস্থিতিত আক্ৰান্ত ৰাজ্যখনৰ বিকাশশীল পৰিস্থিতিৰ বিষয়ে মূল্যায়ন কৰে।

বীৰেণ সিঙৰ মতে, কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে আশ্বাস দিয়ে যে কেন্দ্ৰই ৰাজ্যখনৰ স্বাভাৱিক অৱস্থা পুনৰ ঘূৰাই অনাৰ বাবে সম্ভৱপৰ সকলো পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰিব।

টুইটাৰত বীৰেণ সিঙে কয়, ‘আজি নতুন দিল্লীত মাননীয় কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী শ্ৰী @AmitShah জীক ফোন কৰি মণিপুৰৰ স্থলভাগৰ বিকাশশীল পৰিস্থিতিৰ বিষয়ে অৱগত কৰে। অমিত শ্বাহজীৰ ঘনিষ্ঠ তত্বাৱধানত ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে বিগত সপ্তাহত বহু পৰিমাণে হিংসাত্মক পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে।”

উল্লেখযোগ্য যে ১৩ জুনৰ পৰা হিংসাত্মক পৰিস্থিতিৰ বাবে কোনো লোক হতাহতিৰ খবৰ পোৱা নাই। মণিপুৰত স্বাভাৱিক অৱস্থা ঘূৰাই অনাৰ বাবে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে সকলো ধৰণৰ পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰিব বুলি কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী ডাঙৰীয়াই আশ্বাস দিছে। ইয়াৰ উপৰিও অমিত শ্বাহজীয়ে আমাক চিৰন্তন শান্তি অৰ্জনৰ দিশত আমাৰ কাম-কাজ শক্তিশালী কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়ে আৰু লগতে ৰাজ্যখনত যাতে শান্তি বিৰাজ কৰে তাৰ বাবে মণিপুৰৰ প্ৰতিজন অংশীদাৰৰ সহযোগিতাও বিচাৰে।’-তেওঁ লগতে কয়।

এই বৈঠকত বিজেপিৰ ৰাষ্ট্ৰীয় মুখপাত্ৰ সম্বিত পাত্ৰ, মহাৰাজা সনাজাওবা লেইচেম্বা আৰু ৰাজ্যিক বিধানসভাৰ অধ্যক্ষ থকচোম সত্যব্ৰত সিংও উপস্থিত থাকে।

Leave A Reply