Breaking

আগন্তুক নিৰ্বাচনৰ বাবে বিজেপিৰ প্লেন সাজু

0 2,014

আগন্তুক নিৰ্বাচনৰ সন্দৰ্ভত বিজেপিৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি জে পি নাড্ডাৰ উপস্থিতিত মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল, হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা আৰু বহুতো অসম বিজেপিৰ নেতা সকলৰ মাজত আগন্তুক নিৰ্বাচন সন্দৰ্ভত আলোচনা হয় ।

এই সভাৰ পিছত সংবাদমাধ্যমৰ আগত মন্ত্ৰী শৰ্মাই কয় যে নিৰ্বাচনৰ বাবে অহা ২ মাহত কি কি সাংগঠনিক সিদ্ধান্ত ল’ব লাগিব, মোদী ডাঙৰীয়া , শ্বাহ ডাঙৰীয়া, নাড্ডা ডাঙৰীয়া কেতিয়া আহিব সেই বিষয় লৈ roadmap প্ৰস্তুত সন্দৰ্ভত আলোচনা হৈছে।

২৩ জানুৱাৰীত প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদী ডাঙৰীয়া অসমলৈ আহিব আৰু ২৪ জানুৱাৰীত কোকৰাঝাৰ,নলবাৰীত গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহৰ বিশাল জনসভা হোৱাৰ পূৰ্ণ সম্ভাৱনা। মেনিফেষ্ট’ৰ বাবে কিধৰণে আগবাঢ়িম তাৰ বিষয়েও আলোচনা হয় আজি । বিজেপিৰ প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰদান প্ৰক্ৰিয়া প্লেন এণ্ড চিম্পল প্ৰক্ৰিয়া।

নতুন মুখ দেখা পোৱাৰ ইংগিত দিলে মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই। কিমান শতাংশ আসনত নতুন মুখ দেখিব সেই হিচাপ নাই কৰা বুলি মন্ত্ৰী গৰাকীয়ে জনাই ।

৬ জনগোষ্ঠীৰ জনজাতিকৰণ সন্দৰ্ভত কালি জে পি নাড্ডাই শিলচৰত এক মন্তব্য আগবঢ়াইছিল । এই সন্দৰ্ভত শৰ্মাই কয় যে আমাৰ যি প্ৰতিশ্ৰুতি, শিলচৰত সেয়াহে দোহাৰিছে নাড্ডা ডাঙৰীয়াই।

কম দিনৰ ভিতৰত দিল্লীক ৰিপ’ৰ্ট দিম। ভোটৰ কাৰণে জনজাতিকৰণ নকৰো, তেওঁলোকৰ জনজাতিকৰণ প্ৰকত অৰ্থত হ’ব লাগে বুলি মন্ত্ৰী গৰাকীয়ে কয় ।