Breaking

বিজেপিৰ তৃণমূল পৰ্যায়ৰ কৰ্মীৰ কংগ্ৰেছ গমণ কাৰ্যত প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ বিজেপিৰ

0 2,017

বীৰদৰ্পে একালৰ অন্যতম সক্ৰিয় বিজেপিৰ কৰ্মী তথা ২০১৬ বিধানসভা নিৰ্বাচনত কংগ্ৰেছৰ অজন্তা নেওগৰ বিৰুদ্ধে তুমূল প্ৰতিদ্বন্দিতা আগবঢ়াই মাত্ৰ ৫০০০ ভোটত পৰাজয় বৰণ কৰা বিতোপন শইকীয়াৰ  চিৰবৈৰী কংগ্ৰেছলৈ হঠাৎ কৰা গমনে গোলাঘাটৰ ৰাজনৈতিক মহলত তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি কৰিছে। এই ক্ষেত্ৰত বিজেপিৰ অন্যতম প্ৰাৰ্থীত্বৰ দাবীদাৰ ৰাজ্যিক কাৰ্যনিৰ্বাহক সদস্যা জীনা বৰুৱাৰ  সৈতে হোৱা এক আছুতীয়া সাক্ষাৎকাৰত বিজেপিৰ নেত্ৰীগৰাকীয়ে মতামত বিচৰাত ধন্যবাদ জনাই কয় যে ,  গোলাঘাটৰ ৰাজনৈতিক চিত্ৰপট খন এতিয়া অন্য বোৰ সমষ্টি তকৈ বহুত বেলেগ হৈ আছে বুলি কব লাগিব ।এনেকুৱা ধৰণৰ ঘটনা বাস্তৱত কাচিৎ হে হয়।ৰাজনীতিৰ আধাৰত নিৰ্মিত কথা ছবিতহে সাধাৰণতে এনে ধৰণৰ কথা কাণ্ড বোৰ দেখা যায়।বিধান সভা নিৰ্বাচনৰ বাবে টিকটৰ প্ৰবল দাবীদাৰ আছিলোঁ আমি তিনিজন।বিতোপন শইকীয়া, দেবজিত বৰা আৰু মই জীনা বৰুৱা ।সমষ্টি টোত বিজেপিৰ ভাৱমূৰ্তি উন্নত কৰিবৰ বাবে আমি প্ৰতিজনেই যথেষ্ট কষ্ট কৰিলোঁ।কৰোনাৰ সময়ত অসংখ্য লোকক আৰ্থিক সাহাৰ্য্য দিলোঁ।খাদ্য সামগ্ৰী দিলোঁ।মুঠতে সমষ্টি টোত বিজেপিৰ ভেটি ইমান সবল হৈ উঠিল যে ইয়াত পুৰণি দাবীদাৰ যিকোনো এজনেই (সমষ্টিত কাম কৰি থকা )অনায়াসে জয়লাভ কৰি গ’ল হেঁতেন ,কিন্তু হঠাতে কংগ্ৰেছ দলৰ বিধায়িকা অজন্তা নেওগ ডাঙৰীয়ানীয়ে বিজেপিত যোগদান কৰি প্ৰাথীৰ্ত্ব বিচৰাত অংকত যেন কিছু খেলি মেলি লাগিল; কাৰণ বিশেষ কৈ তৃণমূল পৰ্য্যায়ৰ কাৰ্য্য কৰ্তা সকলে তেওঁৰ প্ৰাথীৰ্ত্ব মানি লব খোজা নাই ।আমাৰ কষ্টৰ বিনিময়তো প্ৰাথীৰ্ত্ব নোপোৱাৰ বাবে দুখ নিশ্চয় লাগিছে,লগাটো স্বাভাৱিক ।তথাপিও দলৰ উৰ্দ্ধতন মহলৰ সিদ্ধান্ত আমি মানি লৈছোঁ।আমাৰ মাজৰে এজন বিতোপন শইকীয়া ডাঙৰীয়া ই এই সিদ্ধান্তত আঘাত পাই দল ত্যাগ কৰি কংগ্ৰেছ দলত যোগদান কৰিছে।যিহেতু তৃণমূল কাৰ্য্যকৰ্তা সকলেও এই সিদ্ধান্ত মানি লব খোজা নাই, সেয়েহে বহু খিনি সদস্য তেওঁৰ লগতে কংগ্ৰেছ লৈ গৈছে।ইতিমধ্যে এই সকলো বোৰ কথা মিডিয়া ত প্ৰকাশ হৈছে,সম্প্ৰচাৰ হৈছে।এক কবলৈ গ’লে গোলাঘাট সমষ্টিৰ ৰাজনৈতিক প্ৰেক্ষাপট অতি উত্তপ্ত , ধূসৰতাই আৱৰি ধৰিছে।