মধ্য গুৱাহাটী উন্নয়ন সমিতিৰ অনলাইন ৰচনা প্ৰতিযোগিতা

0 1,021

কৰোনা ভাইৰাছৰ সংক্ৰমণ ৰোধৰ বাবে ৰাজ্যত বলবৎ হৈ থকা লকডাউনে স্কুল-কলেজ বন্ধ হৈ পৰাত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকল বাৰুকৈয়ে ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে৷ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলক শিক্ষাত মনোনিৱেশ কৰাৰ উদ্দেশ্যই মধ্য গুৱাহাটী উন্নয়ন সমিতিয়ে সদৌ অসম ভিত্তিত অনলাইন ৰচনা প্ৰতিযোগিতাৰ আয়োজন কৰিছে ৷

প্ৰতিযোগিতাখনি দুটা শাখাত বিভাক্ত ‘ক’ শাখা অষ্টম শ্ৰেণীৰ পৰা দশম শ্ৰেণীলৈ ৷ ‘খ’ শাখাত একাদশ শ্ৰেণীৰ পৰা দ্বাদশ শ্ৰেণীলৈ ৷ 

‘ক’ শাখাৰ ৰচনাৰ বিষয়

১। লকডাউনৰ সময়ত কিতাপ কিমান প্ৰয়োজন ৷

২। কৰোনাই পৰ্যটন ক্ষেত্ৰত কিমান প্ৰভাব পেলালে ৷

‘খ’ শাখাৰ ৰচনাৰ বিষয়

১। কৰোনাৰ ফলত  সামাজিক মাধ্যমে জনসাধাৰণৰ মাজত কিমান প্ৰভাব পেলালে ৷

২। কৰোনাই প্ৰাকৃতিক সম্পদৰ লগতে জনসাধাৰণৰ মাজত কিমান প্ৰভাব পেলালে ৷

ইচ্চুক প্ৰতিযোগীসকলে অহা ৫ আগষ্টৰ ভিতৰত ৰচনাৰ প্ৰতিলিপি ১৫০০ শব্দৰ ভিতৰত লিখি Shivtechcpl@gmail.com যোগে প্ৰেৰণ কৰিব লাগিব৷ প্ৰতিযোগীসকলৰ মাজৰ পৰা নিৰ্বাচিত প্ৰতিযোগী সকলক নগধ ধনেৰে পুৰস্কৃত কৰা হ’ব৷ প্ৰথম পুৰস্কাৰ ৩০০০ হাজাৰ টকা,  দ্বিতীয় পুৰস্কাৰ ২০০০টকা, তৃতীয়  পুৰস্কাৰ ১০০০ টকা ৷ উল্লেখ্য যে প্ৰতিযোগিতাখনৰ বিচাৰকৰ দায়িত্বত থাকিব গুৰুনানক নেচনেল হাইস্কুলৰ অধ্যক্ষ চুভাৰন্স চক্ৰৱৰ্তী, প্ৰাগজ্যোতি ইংৰাজী হাইস্কুলৰ অধ্যক্ষ আহমেদ হুছেইন, গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ অধিবক্তা জুৰিস্মিতা দত্ত আৰু অধিবক্তা নিৰঞ্জন কোনোৱাৰ৷ নিৰ্বাচিত প্ৰতিযোগীসকলক পল্টন বজাৰস্হিত নেপালী চকত অহা ১৫ আগষ্টত পুৰস্কাৰ সমূহ প্ৰদান কৰা হ’ব৷ এই ক্ষেত্ৰত মধ্য গুৱাহটী  উন্নয়ন সমিতিৰ সাধৰণ সম্পাদক ৰাজীব দাসৰ লগত 9365942412 নম্বৰত যোগাযোগ কৰিব পাৰিব।