গেছ সেৱাৰ নামত ৰূপহীহাটত চাকিব গেছ এজেন্সিৰ কলা বজাৰ-জিলা উপায়ুক্তক ব্যৱস্থা গ্ৰহণৰ দাবী

0 74
  • এ জে আকন্দ, নগাঁও

দুৰ্নীতিৰ ভূ-স্বৰ্গত পৰিণত নগাঁও জিলাৰ ৰূপহীহাট সমষ্টিৰ বিভিন্ন এলেকা । বেংক, গ্ৰামোন্নয়নৰ পিছতে এইবাৰ ব্যাপক অনিয়মৰ অভিযোগ উত্থাপিত হৈছে লাওঁখোৱাৰ ৰোডস্থিত ৰূপহীৰ চাকিব গেছ এজেন্সিৰ বিৰুদ্ধে ।  এজেন্সিটোৰ স্বত্বাধিকাৰী আলিম উদ্দিনে উক্ত এজেন্সিৰ জৰিয়তে গেছ  ছিলিণ্ডাৰৰ এক ৰমৰমীয়া কলা ব্যৱসায় চলাই লুন্ঠন আৰম্ভ কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপিত হৈছে । গেছ ছিলিণ্ডাৰৰ কলা বেহাৰ বাবেই স্বত্বাধিকাৰী আলিম উদ্দিন ইতিমধ্যে আৰক্ষীৰ জালত পৰে যদিও বৃহত পৰিমান ধনৰ বিনিময় মুকলি হোৱা বুলি ৰাইজৰ মাজত চৰ্চিত হৈছে । যোগান বিভাগৰ একাংশ বিষয়াক মেনেজ কৰি গেছৰ ৰমৰমীয়া কলা বজাৰ বহুওৱা অভিযোগ উত্থাপন হৈছে । উল্লেখ্য যে অকল গেছৰ কলা বেহাই নহয় এইজন আলিমে হাতীপুখুৰী ইণ্ডিয়ান বেংকৰ শাখাৰ বাণিজ্যিক প্ৰতিনিধি হিচাপেও দীৰ্ঘদিন ধৰি চৰকাৰী আচঁনিক ভূলুন্ঠিত কৰি অহা বুলিও চৰ্চা চলিছে । কাঞ্চনপুৰ গাঁও পঞ্চায়তৰ সভানেত্ৰী  হুছনাৰা বেগমৰ স্বামী আলিমে পত্নীক বৰাব ষ্টাম্পৰ দৰে ব্যৱহাৰ কৰি পঞ্চায়ততো দপদপাই ফুৰাৰ অভিযোগ উঠিছে । দীৰ্ঘদিন ধৰি বেংক চি এছ পিৰ নামত দুৰ্নীতি সংঘটিত কৰি ৰাইজৰ মূৰত ৰামটাঙোন দি দুৰ্নীতিত লিপ্ত হৈ  চৰম সীমা অতিক্ৰম কৰি গুৰু গোসাই নমনা হৈছে বুলিও ৰাইজৰ মাজত চৰ্চিত হৈছে । এইগাৰকী দুৰ্নীতিৰ মহানায়ক  আলিম উদ্দিনৰ বিৰুদ্ধে জিলা উপায়ুক্ত, যোগান বিভাগ, বেংক বিষয়া আৰু কৃষি মন্ত্ৰী অতুল বৰাই তদন্ত কৰি  বিহিত ব্যৱস্থা  লবলৈ সচেতন মহলে দাবী জনাইছে ।