Breaking

সতীৰ্থসকলক সতর্কবার্তা কামিন্সৰ ! জনালে ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰ হ’ব ভয়ংকৰ …

0 10,804

‘সঁচা কথা ক’বলৈ গ’লে মই কোনো টুৰ্ণামেণ্ট দেখা নাই। মই ভাবো শ্ৰীলংকাই এছিয়া কাপ জয় কৰিছিল। কিন্তু বিৰাট কোহলীক খেলা দেখিছোঁ। তেওঁ চাগে এটা শতক অৰ্জন কৰিছিল। তেওঁ এজন ক্লাছ প্লেয়াৰ। তেওঁ যিকোনো সময়তে ফৰ্মলৈ ঘূৰি অহাৰ কথা আছিল। অহা সপ্তাহটো হ’ব অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বাবে এক প্ৰত্যাহ্বান।

অষ্ট্ৰেলিয়াত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া টি-২০ বিশ্বকাপৰ পূৰ্বে ফাইনেল টাচ আপ দি আছে টীম ইণ্ডিয়াই। ৰোহিত শৰ্মা এণ্ড কোম্পানীয়ে ঘৰুৱা ক্ষেত্ৰত অষ্ট্ৰেলিয়া আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে সীমিত অভাৰ ক্ৰিকেট খেলি নিজৰ নেট সঠিকভাৱে অনুশীলন কৰিব। ভাৰতে অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে তিনিখন মেচৰ T20I শৃংখলা খেলিব। প্ৰটিয়াছৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতে তিনিখন টি-২০ আৰু সমান সংখ্যক এদিনীয়া খেল খেলিব। ২০ ছেপ্টেম্বৰ মঙলবাৰে মোহলীৰ পঞ্জাৱ ক্ৰিকেট এছ’চিয়েশ্যন ষ্টেডিয়ামত অজিদৰ বিৰুদ্ধে প্ৰথমখন টি-২০ খেল অনুষ্ঠিত হ’ব অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে। অষ্ট্ৰেলিয়াৰ টেষ্ট অধিনায়ক তথা বিশ্বমানৰ পেচাৰ পেট কামিন্সে (পেট কামিন্স) সতীৰ্থসকলক সকীয়াই দিয়ে। সাফে স্পষ্ট কৰি দিয়ে যে বিৰাট কোহলী পুনৰ ভয়ংকৰ হৈ পৰিব।

এটা সাক্ষাৎকাৰত কামিন্সে কয়, ‘সঁচা কথা ক’বলৈ গ’লে মই কোনো টুৰ্ণামেণ্ট দেখা নাই। মই ভাবো শ্ৰীলংকাই এছিয়া কাপ জয় কৰিছিল। কিন্তু বিৰাট কোহলীক খেলা দেখিছোঁ। তেওঁ চাগে এটা শতক অৰ্জন কৰিছিল। তেওঁ এজন ক্লাছ প্লেয়াৰ। তেওঁ যিকোনো সময়তে ফৰ্মলৈ ঘূৰি অহাৰ কথা আছিল। অহা সপ্তাহটো হ’ব অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বাবে এক প্ৰত্যাহ্বান। ভাৰত আৰু অষ্ট্ৰেলিয়াৰ পৰিৱেশৰ কথা উল্লেখ কৰি কামিন্সে কয়, ‘মই ভাবো অষ্ট্ৰেলিয়াৰ তুলনাত ভাৰতত গতিৰ বহু ভিন্নতা আছে। ভাৰতত সাধাৰণতে সীমা সৰু। মই ভাবো ভাৰতে পৰিবেশৰ লগত ক্ষিপ্ৰতাৰে খাপ খাব লাগিব। কেতিয়াবা উইকেট লেহেমীয়া হয়, এনে ক্ষেত্ৰত বলাৰসকলৰ বাবে কাটাৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ হৈ পৰে। সকলোৱে ভাৰতত বহুত খেলিছে। ভাৰতৰ পৰিবেশ বুজি পায়। কিছুমান কথা T20 ফৰ্মেটত কাম কৰে, কিছুমানে নকৰে। সোনকালে আগবাঢ়িব লাগিব।’

প্ৰায় দুমাহৰ বিৰতিৰ অন্তত সদ্য সমাপ্ত এছিয়া কাপৰ হাতত পুনৰ ক্ৰিকেটলৈ ঘূৰি আহিল কোহলি। তেওঁ ৱেষ্ট ইণ্ডিজ আৰু জিম্বাবুৱেৰ দৰে দুৰ্বল দলৰ বিৰুদ্ধে খেলা নাছিল। কোহলীয়ে কামবেক কৰিবলৈ এছিয়া কাপক বাছি লৈছিল। এই প্ৰতিযোগিতাৰ আৰম্ভণিৰে পৰাই কোহলীয়ে স্পষ্ট কৰি দিছিল যে তেওঁ চিনাকি ছন্দলৈ ঘূৰি আহিছে। প্ৰতিযোগিতাখনৰ প্ৰথমখন মেচত পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে ৩৪টা বলত লৰচৰ কৰা ৩৫ ৰান সংগ্ৰহ কৰে বিৰাটে। ইনিংছত তিনিটা ফোৰ আৰু এটা ছয়ৰ সৈতে তেওঁ দেখুৱাই দিলে যে তেওঁ লাহে লাহে ঘূৰি আহিছে। তাৰ পিছত হংকঙৰ বিৰুদ্ধে দ্বিতীয়খন মেচত কোহলীয়ে এটা মেছেজ প্ৰেৰণ কৰে যে তেওঁ বেটটোৰে কথা পাতিবলৈ আৰম্ভ কৰে। ৪৪টা বলত ৫৯ ৰানৰ অপৰাজিত ইনিংছ খেলিছিল কোহলীয়ে। ছুপাৰ ফোৰত পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে তেওঁ আৰু এটা অৰ্ধশতক (৪৪টা বলত ৬০) স্ক’ৰ কৰে। তাৰ পিছত এছিয়া কাপত আফগানিস্তানৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ ৰেগুলেচন মেচত কোহলীয়ে ৬১টা বলত ১২২ ৰানৰ অপৰাজিত ইনিংছ অৰ্জন কৰে। ২০১৯ চনৰ পিছত ২০২২ চনত তেওঁ ১২টা ফোৰ আৰু ৬টা ছয় মাৰিছিল। অৱশেষত বহু প্ৰত্যাশিত শতকটো আহে কোহলীৰ বেটৰ পৰা। ১০২০ দিনৰ পিছত তেওঁ তিনিটা অংকৰ ৰান দেখিলে।

Leave A Reply