Breaking

চিলাপথাৰত মোডীৰ ভাষণৰ সময়ত ধেমাজিত আছুৰ তীব্ৰ প্ৰতিবাদ

0 2,008

নিৰ্বাচনৰ দিন চমুহ চাপি অহাৰ লগে লগে সঘনাই পদাৰ্পণ ঘটাৰ পৰিলক্ষিত হৈছে দিল্লী-দিছপুৰৰ বিয়াগোম বিয়াগোম নেতা সকলৰ ৷ইফালে জোনাই আৰু ধেমাজিৰ বিধান সভাৰ আসন দুখনৰ  বাবে মুৰকামুৰণি হৈছে শাসনাধিষ্ঠিত দলটিৰ ৷সম্প্ৰতি চৰকাৰ বিৰোধী প্ৰতিবাদৰ গৰম বতাহে আবৰি ধৰিছে সমগ্ৰ ৰাজ্যখন ৷ চিলাপথাৰলৈ মোডী অহাৰ সময়তে সমগ্ৰ ৰাজ্যখনৰ প্ৰতিখন জিলাতে ছাত্ৰ সন্থাৰ কৰ্মীসকলে হাতে হাতে ক’লা পতাকালৈ প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে ৷ইফালে  অসম চুক্তিৰ ৬ নং দফা ৰূপায়ণ কৰা , বান গৰাখহনীয়া সমস্যাক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যা ৰূপে স্বীকৃতি দিয়া , নামনি সোৱনশিৰি জলবিদ্যুৎ প্ৰকল্পকে আদি কৰি বৃহৎ নদীবান্ধৰ নামনি অঞ্চলৰ ৰাইজৰ জীৱন সম্পত্তি নিৰাপত্তা সুনিশ্চিত নোহোৱা পৰ্যন্ত নদী বান্ধ নিৰ্মাণৰ কাম স্থগিত ৰখা আদিৰ দাবীত আজি ধেমাজি জিলা ছাত্ৰ সন্থাই এক বিক্ষোভ কাৰ্য্যসুচীৰ ৰূপায়ণ কৰে ৷ ভাৰতৰ প্ৰধান মন্ত্ৰীৰেে চিলাপথাৰত ভাষন দিয়া সময়তে   জিলাখনৰ শতাধিক ছাত্ৰ কৰ্মীয়ে ধেমাজি সদৰ  তিনিআলিস্হিত শ্বহীদ উদ্যানৰ সন্মুখত এই প্ৰতিবাদীৰ কাৰ্য্যসুচীৰ ৰূপায়ণ কৰে ৷ প্ৰতিবাদস্হলীত ছাত্ৰ সংগঠনটোৱে চৰকাৰ বিৰোধী ভিন্ন শ্ল’গানেৰে উওাল কৰি তোলাৰ লগতে কলা পতাকা প্ৰৰ্দশন কৰে ৷ উল্লেখ্য যে বিজেপিৰ চৰকাৰে ৰাইজক দিয়া যি প্ৰতিশ্ৰুতি আছিল সেই প্ৰতিশ্ৰুতি আজিকোপতি অকনো পালন নকৰিলে বুলি তীব্ৰ ভাষাৰে সমালোচনা কৰে ছাত্ৰ সংগঠনটোৱে ৷ইফালে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰে ধেমাজিলৈ অহাৰ বিষয়ে সংগঠনটোৰে প্ৰতিবাদৰ স্থলীৰ পৰাই তীব্ৰ বিৰোধিতা কৰে ৷