Breaking

ডিগবৈ মাৰ্ঘেৰিটাত প্ৰতিদ্বণ্ডী নাই কংগ্ৰেছত, পুনৰ নিশ্চিত বিজয়ৰ দিশে সুৰেন ফুকন : ভাস্কৰ শৰ্মা

0 2,027

শনিবাৰে নিশাৰ ভাগত কংগ্ৰেছ প্ৰাৰ্থী তালিকা ঘোষনা কৰাৰ লগে লগেই তিনিচুকীয়া জিলাৰ ডিগবৈ আৰু মাৰ্ঘেৰিটাৰ কংগ্ৰেছ মহলত কাহ পৰি জীন জোৱাৰ অৱস্থা সৃষ্টি হৈছে৷ কিয়নো সমষ্টিদুটাৰ বাবে কংগ্ৰেছে যি দুগৰাকী নেতাক প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰদান কৰিলে দুয়োৰে সমষ্টি দুটাত নাই কোনো গনভিত্তী৷ যাৰ ফলত ডিগবৈত পুনৰ বিজেপিৰ সুৰেন ফুকন আৰু মাৰ্ঘেৰিটাত বিজেপি বিধায়ক ভাস্কৰ শৰ্মাৰ বিজয়ৰ পথ প্ৰায় মুকলি হৈ পৰিল৷ মন কৰিবলগীয়া যে, ১২৩ নং ডিগবৈ বিধান সভা সমষ্টিত কংগ্ৰেছৰ হাইকামাণ্ডে এইবাৰ প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰদান কৰিছে যুৱ কংগ্ৰেছী নেতা শিৱনাথ চেতিয়াক৷ সমষ্টিটোৰ পৰা কংগ্ৰেছৰ প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰত্যাশীসকলৰ ভিতৰত এইবাৰ শক্তিশালী প্ৰাৰ্থী আছিল প্ৰয়াত বিধায়ক ৰামেশ্বৰ ধানোৱাৰৰ পুত্ৰ গৌতম ধানোৱাৰ আৰু ডিগবৈ নগৰ সমিতিৰ প্ৰাক্তন সভাপতি ভাস্কৰ জীৱন বৰুৱা৷ বিজেপিৰ বিধায়ক সুৰেন ফুকনৰ সতে প্ৰতিদ্বণ্ডিতা কৰিব পৰা একমাত্ৰ প্ৰাৰ্থীজনেই আছিল গৌতম ধানোৱাৰ৷ কিন্তু দলে শেষ মূহূৰ্তত গৌতম ধানোৱাৰৰ পৰিবৰ্তে যুৱ কংগ্ৰেছী নেতা শিৱনাথ চেতিয়াক প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰদান কৰাত পুনৰ বিজয়ৰ পথ সুনিশ্চিত হৈ পৰিল বিধায়ক সুৰেন ফুকনৰ৷ সেইদৰে ১২৪ নং মাৰ্ঘেৰিটা বিধান সভা সমষ্টিত বিধায়ক ভাস্কৰ শৰ্মাক প্ৰত্যাহ্বান জনাব পৰা এজনেই নেতা আছিল, তেও হল তিনিচুকীয়া জিলা কংগ্ৰেছৰ সম্পাদক বাসুদেব ছেত্ৰী৷ কিন্ত দলে অন্তিম মূহূৰ্তত বাসুদেৱ ছেত্ৰীক বঞ্চিত কৰি মাৰ্ঘেৰিটা ব্লক কংগ্ৰেছৰ সভাপতি মনোৰঞ্জন বৰগোহাইক প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰদান কৰাত এতিয়া ব্যাপক গৰাখহনীয়া সৃষ্টি  হৈছে মাৰ্ঘেৰিটা কংগ্ৰেছত৷ বাসুদেৱ ছেত্ৰীৰ সমৰ্থক সকলে সামাজিক মাধ্যমত আৰম্ভ কৰিছে মুকলি বিদ্ৰোহ৷ ফলস্বৰূপে বিধায়ক ভাস্কৰ শৰ্মাই বিপুল ভোটত পুনৰ বিপুল ভোটত জয়লাভ কৰাটো সুনিশ্চিত হৈ পৰিছে৷ গুৰুত্বপূৰ্ণ কথা এয়ে যে, বিধায়ক ভাস্কৰ শৰ্মাই পুনৰ প্ৰাৰ্থিত্ব লাভ কৰাৰ লগে লগে যোৱাকালি ঢোলে দগৰে তেওক কেইবাহাজাৰ সমৰ্থক আৰু দলীয় কৰ্মীয়ে আদৰনি জনোৱাৰ বিপৰীতে কংগ্ৰেছৰ মনোৰঞ্জন বৰগোহায়ে প্ৰাৰ্থিত্ব লাভ কৰাত দলীয় কৰ্মীসকলৰ মাজত  দেখিবলৈ পোৱা নগল কোনোধৰনৰ উচাহ উদ্দীপনা৷