দুৰৱৰ্ত্তী পুৰস্কাৰ : বিভিন্ন ছাই কেন্দ্ৰত উপস্থিত থাকি অংশ ল’ব ৰাষ্ট্ৰীয় বঁটা প্ৰাপক ক্ৰীড়াবিদে

0 1,271

দৈনন্দিন বাৰ্তা ডেস্ক : এই বছৰ ৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰীড়া বঁটা অনুষ্ঠানত সামাজিক দূৰত্ব অতিৰিক্ত মাইল হ’ব পাৰে ৷ ২৯ আগষ্টত অনুষ্ঠানৰ সময়ত তেওঁলোকৰ নামবোৰ ঘোষণা কৰা হ’ব ৷ বঁটা প্ৰাপকে ৰাষ্ট্ৰপতি ভৱনৰ দৰবাৰ হলৰ অভ্যন্তৰত ৰঙা দলিচাত প্ৰথাগত খোজ দিবলৈ নাপায় ৷ ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে নিৰ্বাচিত ৭৬ জন ছাই কেন্দ্ৰত থাকিব ৷ তাৰ পৰাই দুৰদৰ্শনৰ কেমেৰা ক্ৰুৰ জৰিয়তে ৰাষ্ট্ৰপতি ৰামনাথ কোবিন্দৰ সৈতে তেওঁলোক যুক্ত হ’ব ৷ ভাৰতৰ বাৰ্ষিক ক্ৰীড়া কেলেণ্ডাৰৰ অন্যতম প্ৰধান বিষয়, পুৰস্কাৰ অনুষ্ঠানৰ পলক আৰু পানছ প্ৰশিক্ষণ কেন্দ্ৰবোৰত অস্থায়ী ব্যৱস্থাপনাৰ দ্বাৰা প্ৰতিষ্ঠপন কৰা হ’ব, য’ত বিজয়ীসকল ভাৰ্চুৱেল অনুষ্ঠানৰ বাবে একত্ৰিত হ’ব ৷ মহামাৰী আৰু জনসমাগমৰ লগতে সামাজিক দূৰত্বৰ নিৰ্দেশনাবোৰৰ বাবে ক্ৰীড়া মন্ত্ৰালয়ে এই অনুষ্ঠানটো দূৰৰ পৰা অনুষ্ঠিত কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে ৷ সাধাৰণতে অনুষ্ঠানটোত ৪০০-৫০০ লোক উপস্থিত থাকে৷ এই অনুষ্ঠান ৰাষ্ট্ৰপতি ভৱনত অনুষ্ঠিত হয় ৷ ক’ভিড-১৯ সংক্ৰমণৰ বাবে এতিয়া সেয়া সুৰক্ষিত নহয় ৷ সেয়ে অনুষ্ঠানটো দূৰৱৰ্ত্তীভাৱে আয়োজন কৰা হ’ব বুলি মন্ত্ৰালয়ে জনাইছে ৷ এইবছৰ পাঁচটা খেলৰত্ন আৰু ২৯টা অৰ্জুন পুৰস্কাৰসহ ৭৬ ক্ৰীড়াবিদ আৰু সংস্থাক পুৰস্কাৰৰ বাবে নিৰ্বাচিত কৰা হৈছে ৷ ক্ৰীড়া মন্ত্ৰী কিৰেণ ৰিজিজুৱে নামবোৰ অনুমোদন কৰি দুই এদিনতে তেওঁলোকৰ নামবোৰ অফিচিয়েল কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে ৷