Breaking

টি.এম.পি.কেৰ উদ্যোগত সম্বৰ্ধনা অনুষ্ঠান সম্পন্ন

0 1,208

উজনি-মাজুলী, ২০ নৱেম্বৰঃ বুধবাৰে মাজুলী জিলা টি-এম-পি-কে ৰ উদ্যোগত এম-এম-কে আৰু টি-এম-এম-কে আৰু এম-এ-চি ৰ সহযোগত  ৰঙাচাহী মহাবিদ্যালয়ত অনুষ্ঠিত হোৱা ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্য্যায়ত JEE( mains& advance 20 আৰু NEET UG (MBBS) স্থান লাভ কৰা মাজুলীৰ ১৫  গৰাকী ছাত্ৰ ছাত্ৰীক  অভিনন্দন পত্ৰ, মিচিং মাৰ্ফলাৰে সম্বৰ্ধনা জনোৱা হয়। অনুষ্ঠানটি আঁত ধৰে মাজুলী জিলা শিক্ষা সম্পাদক লিয়াৰ্ড প্ৰতীম ৰেগনে। উক্ত অভিনন্দন অনুষ্ঠানত  মুখ্য অতিথি হিচাপে জিলা উপায়ুক্ত বিক্ৰম কৈৰী , মাজুলী মহাবিদ্যালয়ৰ অধ্যক্ষ ডঃ দেৱজিৎ  শইকীয়া , ৰঙাচাহী মহাবিদ্যালয়ৰ অধ্যক্ষ ডঃ নৱ কুমাৰ গামে  শিক্ষাময় জীৱনৰ পৰামৰ্শ আগবঢ়াই । সভাত উপস্থিত থাকে টি-এম-পি-কে ৰ কেন্দ্ৰীয় সহকাৰী সম্পাদক ৰামগোবিন দলে, শিক্ষা সম্পাদক ৰিদিপ জেক দলে, কেন্দ্ৰীয় এম-এম-কে ৰ সম্পাদক প্ৰেমধৰ দলে,মাজুলী জিলা টি-এম-পি-কে  ৰ সভাপতি ৰাজু চিন্তে, এম-এম-কে ৰ সভাপতি ৰাজীৱ পেগু, মাজুলী জিলা পৰিষদৰ সভানেত্ৰী পাপু হাজৰিকা ,এম-এ-চি ৰ জি-এম ত্ৰৈলোক্য পামেগাম, নীল দলে,  উমা পাঠৰী, আদি সমল ব্যক্তি হিচাপে উপস্থিত থাকে। সভাত জিলা উপায়ুক্তই  মাজুলীত স্থায়ীভাৱে APSC/UPSC  ক’ৰ্চিংৰ ব্যৱস্থা কৰিৱ বুলি আশ্বাস প্ৰদান কৰে। এম-এ-চি ৰ ফালৰ পৰা ছাত্ৰ ছাত্ৰী সকলকৰ আৰ্থিক অনুদান আগবঢ়া বুলি এম-এ-চি ৰ প্ৰতিনিধি তিনিও গৰাকীয়ে ঘোষণা কৰে। শেষত মাজুলী জিলা টি-এম-পি-কে ৰ শিক্ষা সম্পাদক লিয়াৰ্ড প্ৰতীম ৰেগনে ছাত্ৰ ছাত্ৰী সকলক উদ্দেশ্যি কয় – জ্ঞানৰ সাধনাই হ’ল জীৱনৰ সাধনা ; মহৎ সাধনা। সাধনাই প্ৰতিজন মানুহক কৰি তোলে সুন্দৰ আৰু মহান। মাজুলী জিলাৰ  মিচিং জাতীয় সংগঠন টি-এম-পি-কে ৰ উদ্যোগত এম-এম-কে আৰু টি-এম-এম-কে  আৰু মিচিং স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ সহযোগত সৰ্বভাৰতীয় পৰ্যায়ত স্থান লাভ কৰি বিৰল কৃতিত্ব  অর্জন কৰা 2020 বৰ্ষৰ JEE ( Advance 20)/ NEET UG( MBBS) প্ৰৱেশ পৰীক্ষাত উৰ্ত্তীণ ছাত্ৰ ছাত্ৰী সকলক কৃতজ্ঞতা জনাই। লগতে কেন্দ্ৰীয়, জিলা সতীৰ্থ বিষয়ববীয়া আৰু স্থানীয় কাৰ্কিচুক,কলিয়া, ৰঙাচাহী, ঠাকুৰসুঁতি  আঞ্চলিক টি-এম-পি-কে, এম-এম-কে আৰু টি-এম-এম-কে ৰ বিষয়-ববীয়াৰ  বহুমূলীয়া সময়ৰে সহায় সহযোগিতাই অভিনন্দন অনুষ্ঠানটি সাফল্য মণ্ডিত কৰাৰ বাবে কেন্দ্ৰীয় জিলা-আঞ্চলিক সমূহ বিষয় ববীয়ালৈ বৈপ্লৱিক অভিনন্দন ও আন্তৰিকতাৰে  বিভাগীয় সম্পাদকৰ ফালৰ পৰা শলাগৰ শৰাই আগবঢ়াই।