Breaking

মহুৱা মৈত্ৰৰ গোচৰৰ সন্দৰ্ভত ‘চূড়ান্ত সিদ্ধান্ত’, লোকসভাৰ এথিক্স কমিটীয়ে সংসদত দাখিল কৰিব প্ৰতিবেদন…

0 33

শীতকালীন অধিৱেশনৰ সময়ত আজি সংসদত বহু গুৰুত্বপূৰ্ণ বিধেয়ক গৃহীত হ’ব পাৰে। আজি সংসদত নিৰ্ণয় হ’ব মহুৱা মৈত্ৰৰ ৰাজনৈতিক ভৱিষ্যৎ। লোকসভাৰ এথিক্স কমিটীয়ে সংসদত দাখিল কৰিব প্ৰতিবেদন। ধন আৰু উপহাৰৰ বিনিময়ত প্ৰশ্ন উত্থাপনৰ গুৰুতৰ অভিযোগত অভিযুক্ত TMCৰ সাংসদগৰাকী। সংসদৰ শীতকালীন অধিৱেশন চলি আছে। পুৱা ১১ বজাৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব সদনৰ কাম-কাজ। শীতকালীন অধিৱেশনৰ বাবে বিজেপিয়ে লোকসভাৰ সাংসদসকলক হুইপ জাৰি কৰিছে। সকলো সাংসদক আজি সদনত উপস্থিত থাকিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়া হৈছে। আনহাতে, মহুৱা মইত্ৰা গোচৰত আজি নৈতিকতা পেনেলে নিজৰ প্ৰতিবেদন দাখিল কৰিব। ইয়াৰ ভিত্তিত মহুৱা মইত্ৰাৰ গোচৰত সিদ্ধান্ত ল’ব পৰা যায়।

শপতনামাত হিৰণন্দনীয়ে অভিযোগ কৰিছে যে তৃণমূল সাংসদগৰাকীয়ে তেওঁৰ সাংসদ ইমেইল শ্বেয়াৰ কৰিছিল যাতে তেওঁ তেওঁক তথ্য প্ৰেৰণ কৰিব পাৰে আৰু তাৰ পিছত তেওঁ সংসদত প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰিব পাৰে। তেওঁ অভিযোগ কৰে যে পিছত মহুৱা মইত্ৰাই তেওঁক পোনপটীয়াকৈ প্ৰশ্ন পোষ্ট কৰিবলৈ তেওঁৰ সংসদৰ লগইন আৰু পাছৱৰ্ড দিছিল। এই বিষয়ে তদন্ত কৰা হৈছে। ইয়াৰ বাবে নৈতিকতা পেনেলে আই টি মন্ত্ৰালয় আৰু গৃহ মন্ত্ৰালয়ৰ সৈতেও যোগাযোগ কৰিছিল।

একাংশ বিৰোধী সাংসদে জোৰ দিছে যে মহুৱা মৈত্ৰক বহিষ্কাৰ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পূৰ্বে পেনেলৰ পৰামৰ্শৰ ওপৰত সংসদত বিতংভাৱে আলোচনা কৰা উচিত।

Leave A Reply