Breaking

বেঙেনাবাৰী অঞ্চলৰ শিঙিবিল গাওঁত বিনামূলীয়া চকু চিকিৎসা শিবিৰ আৰু চশমা বিতৰণ

0 2,009

“চন্দ্ৰ আৰন্ধৰা সোঁৱৰণী ন্যাস”,তাও ইষ্ট ফাউন্ডেশ্বন অব ইণ্ডিয়া, ৰাষ্ট্ৰীয় অন্ধতা নিয়ন্ত্ৰণ আঁচনি (শিৱসাগৰ) আৰু “আৰন্ধৰা বংশালী ন্যাস”ৰ উদ্যোগত তথা শিঙিবিল মিলিজুলি যুৱক সংঘৰ সহযোগত চৰাইদেউ জিলা শিঙিবিল মিলিজুলি যুৱক সংঘৰ কাৰ্যালয়ত আজিৰে পৰা বিনামূলীয়া চকু চিকিৎসা শিবিৰ আৰু চশমা বিতৰণ কৰা হয় ।উক্ত শিবিৰত প্ৰায় দুই শতাধিক ৰোগীৰ চিকিৎসা আগবঢ়াই ডাঃ মণি  চোলাধৰাৰ লগতে কেইবাগৰাকী জেষ্ঠ চিকিৎসকে । তাও ইষ্ট ফাউণ্ডেশ্বনৰ অসম শাখাৰ সম্পাদক আৰু চন্দ্ৰ আৰন্ধৰা কোষাধ্যৰ অনুপ আৰন্ধৰা , সাংগঠনিক সম্পাদক যদুমণি গগৈ, প্ৰচাৰ সম্পাদক ৰাজু গগৈ,  চামচেদৰ লিম্বু,ৰাইজৰ দলৰ  চৰাইদেউ জিলাৰ সভাপতি মণিদ্বীপ মহন , আহোম জাতীয় গণ মঞ্চৰ চৰাইদেউ জিলা সম্পাদক দীপাংকৰ কোঁৱৰ, বীৰ লাচিত সেনা বেঙেনাবাৰী আঞ্চলিক সমিতিৰ সভাপতি ত্ৰৈলোক্য ফূকন,সমাজকৰ্মী নয়নমণি আৰন্ধৰা,নিপন মাজুমলীয়া,ভদ্ৰ কান্ত আৰন্ধৰা আদি উপস্থিত থাকি   এই বিনামূলীয়া চিকিৎসাৰ সুবিধা কন গাঁৱৰ ৰাইজক সহায়ৰ হাত আগ বঢ়োৱাত দৰিদ্ৰ শ্ৰেণীৰ লোকৰ বহুত সকাহ পোৱাৰ উপৰিও ৰাইজৰ পৰা সমাদৰ লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে