Breaking

কামাখ্যা মন্দিৰ দৰ্শন কৰিলে ৰাজ্যপাল গুলাব চান্দ কাটাৰীয়াই। পত্নীসহ মা কামাখ্যাৰ আশীষ ল’লে ৰাজ্যপালগৰাকীয়ে

0 15

অম্বুবাচীৰ নিবৃত্তিৰ পাছতে খুলি দিয়া হ’ল কামাখ্যাৰ মুখ্য দুৱাৰ। মা কামাখ্যাৰ আশীষ ল’বলৈ লাখ লাখ ভক্তৰ ভিৰ নীলাচলত। পুৱতি নিশাৰ পৰাই দেৱীৰ দৰ্শনাৰ্থে লক্ষ লক্ষ ভক্তৰে ভৰিছে কামাখ্যা ধাম । লোকে লোকাৰণ্য মা কামাখ্যা ধাম। নীলাচল পাহাৰত ভিৰ ভক্তৰ লগতে সাধু-সন্তৰ। নিশাৰ পৰাই লক্ষ লক্ষ ভক্তৰে ভৰিছে কামাখ্যা ধাম।

মঙলবাৰে নিশা ৯ বাজি ৫ মিনিটত ঘটে অম্বুবাচীৰ নিবৃত্তি। ইয়াৰ পাছতে খোল খালে শক্তিপীঠ কামাখ্যাৰ দুৱাৰ
মঙলবাৰে নিশা ৯ বাজি ৫ মিনিটত ঘটে অম্বুবাচীৰ নিবৃত্তি। ইয়াৰ পাছতে খোল খালে শক্তিপীঠ কামাখ্যাৰ দুৱাৰ

২২ জুন, শনিবাৰে পুৱা ৮ বাজি ৪৩ মিনিট ৩৯ ছেকেণ্ডত হৈছিল অম্বুবাচীৰ প্ৰবৃত্তি। তাৰ পাছতে ৪ দিনৰ বাবে বন্ধ কৰি ৰখা হৈছিল কামাখ্যা মন্দিৰৰ দুৱাৰ।


২২ জুন, শনিবাৰে পুৱা ৮ বাজি ৪৩ মিনিট ৩৯ ছেকেণ্ডত হৈছিল অম্বুবাচীৰ প্ৰবৃত্তি। তাৰ পাছতে ৪ দিনৰ বাবে বন্ধ কৰি ৰখা হৈছিল কামাখ্যা মন্দিৰৰ দুৱাৰ।

অম্বুবাচীৰ প্ৰবৃত্তিৰ সময়ৰে পৰা লক্ষ লক্ষ ভক্তৰ আগমনত প্ৰাণৱন্ত হৈছিল কামাখ্যা ধাম। মন্দিৰলৈ যোৱাৰ বাবে নাছিল কোনো VIP, VVIP পাছৰ ব্যৱস্থা।


অম্বুবাচীৰ প্ৰবৃত্তিৰ সময়ৰে পৰা লক্ষ লক্ষ ভক্তৰ আগমনত প্ৰাণৱন্ত হৈছিল কামাখ্যা ধাম। মন্দিৰলৈ যোৱাৰ বাবে নাছিল কোনো VIP, VVIP পাছৰ ব্যৱস্থা।

৩ দিনৰ পাছত আজিৰে পৰা ভক্তৰ বাবে মুকলি কৰা হৈছে কামাখ্যা মন্দিৰৰ দুৱাৰ। মাৰ আশীষ ল’বলৈ নীলাচল পাহাৰত ভিৰ ভক্তৰ লগতে সাধু-সন্তৰ। নিশাৰ পৰাই লক্ষ লক্ষ ভক্তৰে ভৰিছে কামাখ্যা ধাম।


৩ দিনৰ পাছত আজিৰে পৰা ভক্তৰ বাবে মুকলি কৰা হৈছে কামাখ্যা মন্দিৰৰ দুৱাৰ। মাৰ আশীষ ল’বলৈ নীলাচল পাহাৰত ভিৰ ভক্তৰ লগতে সাধু-সন্তৰ। নিশাৰ পৰাই লক্ষ লক্ষ ভক্তৰে ভৰিছে কামাখ্যা ধাম।

দুৱাৰ খোলাৰ পাছত কামাখ্যা মন্দিৰ দৰ্শন কৰিলে ৰাজ্যপাল গুলাব চান্দ কাটাৰীয়াই। পত্নীসহ মা কামাখ্যাৰ আশীষ ল’লে ৰাজ্যপালগৰাকীয়ে


দুৱাৰ খোলাৰ পাছত কামাখ্যা মন্দিৰ দৰ্শন কৰিলে ৰাজ্যপাল গুলাব চান্দ কাটাৰীয়াই। পত্নীসহ মা কামাখ্যাৰ আশীষ ল’লে ৰাজ্যপালগৰাকীয়ে

Leave A Reply