Breaking

কোভিড- ১৯ পজিটিভ দেৱৰাজ আচাৰ্যকলৈ চাঞ্চল্য গ্ৰাম্য কামৰূপত

0 86

বাইহাটা চাৰিআলি

কামৰূপ জিলাৰ বাইহাটা চাৰিআলিৰ নিকটৱৰ্তী মদনপুৰত এজনৰ দেহত ক’ৰ’ণা পজিটিভ পোৱাৰ পিছত সমগ্ৰ অঞ্চলটোৰ লগতে জিলাখনত আতংকময় পৰিবেশ বিৰাজ কৰিছে৷ প্ৰাপ্ত বাতৰি অনুসৰি, কৰ্মসূত্ৰে চাংসাৰি আৰক্ষী থানাৰ অন্তৰ্গত মদনপুৰত ভাড়া ঘৰত বসবাস কৰা দেৱৰাজ আচাৰ্য নামৰ কোভিড-১৯ পজিটিভ লোকজন যোৱা ৬ মে’ তাৰিখে পশ্চিম বংগৰ শিলিগুৰিৰ পৰা গুৱাহাটীলৈ আহিছিল৷ ঘটনাৰ বিৱৰণী মতে, প্ৰকৃততে কলকতাৰ বাসিন্দা দেৱৰাজ আচাৰ্যই পৰিয়ালসহ শিলিগুৰিৰ চাৰ্চ ৰোডৰ ভাড়া ঘৰত বসবাস কৰে তথা কামৰূপ জিলাৰ মদনপুৰস্থিত টাটা টি কনজুমাৰ প্ৰডাক্ট নামৰ কোম্পানীটোৰ কৰ্মচাৰী সূত্ৰে মদনপুৰৰ ৰূপেশ্বৰ দাস নামৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত আৰক্ষী এগৰাকীৰ ঘৰহ ভাড়া থাকে৷ তৃতীয় পৰ্যায়ৰ লকডাউন কিছু শিথিল হোৱাৰ পিছত যোৱা ৬ মে’ তাৰিখে শিলিগুৰিৰ পৰা দুই বন্ধু সহ ডব্লিউবি ৭৪ এএইচ ৪৭৪৭ নম্বৰৰ ইন’ভা গাড়ীখন নিজে চলাই গুৱাহাটীত উপস্থিত হৈছিল৷ গুৱাহাটীৰ সৰুসজাইস্থিত কোৱাৰেণ্টাইন গৃহত তিনিওগৰাকী লোকৰ তেজৰ নমুনা সংগ্ৰহ কৰি কোৱাৰেণ্টাইন কৰাৰ নিৰ্দেশ দিছিল চিকিৎসকে৷ কিন্তু ৰহস্যজনকভাৱে তেজ পৰীক্ষাৰ ফলাফল আহি নোপোৱাকৈ লোকজনে দুই বন্ধু সহ উপস্থিত হয় মদনপুৰত৷ ইফালে বৃহস্পতিবাৰে নিশাৰ ভাগত চিকিৎসা কৰ্মী আৰু আৰক্ষীৰ লোকে দেৱৰাজ আচাৰ্যক সৰুসজাই কোৱাৰেণ্টাইন গৃহলৈ লৈ যায় তথা তেওঁৰ দুই বন্ধু পশ্চিম বংগৰ গৌতম মিশ্ৰ আৰু বিটু গোপেক কামৰূপ জিলাৰ শিঙিমাৰী চিকিৎসালয় কোৱাৰেণ্টাইন গৃহত ৰখাৰ ব্যৱস্থা কৰে৷ ইফালে শুকুৰবাৰে আৰক্ষী প্ৰশাসন আৰু চিকিৎসা বিভাগৰ কৰ্মী আহি মদনপুৰস্থিত দুমহলীয়া আবাস গৃহটো চীল কৰে৷ এই ঘৰটোত থকা অন্য আবাসীসকলকো কোৱাৰেণ্টাইন কৰাৰ ব্যৱস্থা কৰিছে প্ৰশাসনে৷ আনহাতে দেৱৰাজ আচাৰ্যৰ সৈতে এটা আৱাসত একেলগে থকা অন্য আঠজন ব্যক্তিক ৰঙিয়া আদৰ্শ চিকিৎসালয়ত কোৱাৰেণ্টাইন কৰা হৈছে৷ এই আঠজন ক্ৰমে কোচবিহাৰৰ পংকজ বৰ্মন (২২), বিহাৰৰ ৰাম প্ৰৱেশ পণ্ডিত (৩২), চৰাইদেউ জিলাৰ ধ্ৰুৱ কোঁৱৰ (৩১), ৰাজু বৰুৱা (৩০) আৰু বিজু বৰুৱা(৩০), পশ্চিম বংগৰ অৰূপ কুমাৰ চৰ্দাৰ (২৭), উত্তৰপ্ৰদেশৰ সমীৰণ ভট্টাচাৰ্য (২৫) আৰু কোচবিহাৰৰ ৰাহুল বৰ্মণ(১৮)৷ আনহাতে আৱাসিক এলেকাটোৰ ৰান্ধনী মদনপুৰৰ সোমে নাথ আৰু তেওঁৰ পুত্ৰ উৎপল নাথকো ১০৮ যোগে ৰঙিয়াৰ আদৰ্শ চিকিৎসালয়ত কোৱাৰেণ্টাইনৰ বাবে প্ৰেৰণ কৰা হৈছে৷