Breaking

লুৰিণজ্যোতি গগৈক অসম জাতীয় পৰিষদৰ সভাপতি হিচাপে দ্বায়িত্ব অৰ্পন

0 1,532

আজি সামৰণি পৰে শিৱসাগৰত দুদিনীয়াকৈ আনুষ্ঠিত হোৱা অসম জাতীয় পৰিষদৰ প্ৰথমখন ৰাজনৈতিক অভিৱৰ্তন। শিৱসাগৰৰ ঐতিহ্যমণ্ডিত বৰ্ডিং খেলপথাৰত অনুষ্ঠিত এই অভিৱৰ্তনতে আছুৰ সদ্য বিদায়ী সাধাৰণ সম্পাদক লুৰিণজ্যোতি গগৈক অসম জাতীয় পৰিষদৰ সভাপতি হিচাপে দ্বায়িত্ব অৰ্পন কৰা হয়।

আজি বৰ্ডিং খেলপথাৰত অনুষ্ঠিত মুকলি সভাত ৰাজ্যিক মুখ্য আহ্বায়ক ড: কৃষ্ণগোপাল ভট্টাচাৰ্যই অসম জাতীয় পৰিষদৰ প্ৰথমগৰাকী সভাপতি হিচাপে লুৰিণজ্যোতি গগৈৰ নাম ঘোষণা কৰে ।


সেই অনুসৰি বিধায়ক পবীন্দ্ৰ ডেকাক অসম জাতীয় পৰিষদৰ কাৰ্যকৰী সভাপতিৰ দায়িত্ব অৰ্পণ কৰা হৈছে । সাধাৰণ সম্পাদকৰ দায়িত্ব অৰ্পণ কৰা হৈছে জগদীশ ভূঞাক। একেদৰে  উপ সভাপতি ১১ জন, ১১ জন সম্পাদক আৰু ১১ জন যুটীয়া সম্পাদকক নিৰ্বাচিত কৰা হৈছে ।

আজিৰ প্ৰতিনিধি সভাৰ বিষয় বাচনি সভাত দলটোৰ সম্পাদককে ধৰি কাৰ্যনিৰ্বাহক সমিতিখন ঘোষণা কৰে যদিও মুকলি সভাতহে ৰাজহুৱা কৰা হয় মূল পদবীত অধিষ্ঠিত হোৱা নেতাসকলৰ নাম।


প্ৰতিনিধি সভাতে দলৰ সংবিধান গৃহীত কৰা হয় । গ্ৰহণ কৰা হয় ১৯টা গুৰুত্বপূৰ্ণ প্ৰস্তাৱ। আনহাতে সভাত মিচড কলৰ জড়িয়তে দলত যোগদান কৰিবৰ বাবে ৯১৬৯১৬৫৫৮০ নম্বৰটো ঘোষণা কৰা হয়।