ভিডিঅ’ কলেৰে অৰ্জুন বঁটা গ্ৰহণ লাভলীনাৰ

0 1,276

দৈনন্দিন বাৰ্তা ডেস্ক : যদি পৰিস্থিতি স্বাভাৱিক হয়, তেন্তে তেওঁ দিল্লীৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ভৱনত ভাৰতৰ ৰাষ্ট্ৰপতিৰ হাতৰ পৰা সন্মানিত অৰ্জুন পুৰস্কাৰ গ্ৰহণ কৰিলেহেতেন ৷ শনিবাৰে অসমৰ ২২ বছৰীয়া বক্সাৰ লাভলীনা বৰগোহাঁইয়ে পিপিই পৰিধান কৰি পাটিয়ালাৰ পৰা চণ্ডীগড়লৈ যায় ৷ তাতে তেওঁ জুমৰ জৰিয়তে প্ৰথম দূৰৱৰ্ত্তী ৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰীড়া পুৰস্কাৰ অনুষ্ঠানত অংশ লয় ৷ ভিডিঅ’ কলৰ জৰিয়তে তেওঁ অৰ্জুন বঁটা গ্ৰহণ কৰে ৷ জুলাই মাহত পৰিকল্পনা মতে হোৱা নাছিল ৷ টকীয়ত বিশ্বৰ বৃহত্তম ক্ৰীড়া ইভেণ্টত অংশ লোৱাৰ পৰিৱৰ্তে তেওঁ অসমৰ নিজৰ গাঁৱৰ ঘৰলৈ ঘুৰি গৈছিল ৷ দেখিবলৈ পাইছিল খেতিপথাৰত পানী ৷ কিন্তু অসমৰ পৰা অলিম্পিকলৈ নিৰ্বাচিত হোৱা প্ৰথম মহিলা লাভলীনাই কয় যে তেওঁ হতাশ হৈছিল ৷ উল্লেখ্য যে আঠ বছৰৰ আগতে অসমৰ গোলাঘাট জিলাৰ ভিতৰুৱা বৰমুখী গাঁৱৰ পৰা যাত্ৰা আৰম্ভ কৰিছিল ৷ বক্সিং ৰিঙত বিৰোধী এজন বা কিছু বয়স্ক পুৰুষতন্ত্ৰই হওক, এয়া শিকাইছে ৫ ফুট ১১ ইঞ্চি উচ্চতাৰ লাভলীনাই তেওঁৰ পদক্ষেপে ৷ সাধাৰণ পৰিস্থিতিত মই ৰাষ্ট্ৰপতি ভৱন যাব পাৰিলোহেতেন৷ ৰাষ্ট্ৰপতিৰ লগত এখন ফটোত উঠিবলৈ পালোহেঁতেন ৷ কিন্তু কালি মই অনুশীলনৰ বাবে পিপিই পৰিধান কৰি চণ্ডীগড় গৈছিলো৷ সেয়া ঠিকেই আছিল ৷ যেতিয়া অলিম্পিক বাতিল কৰিলে, তাৰ পাচত মই হতাশ অনুভৱ কৰিলো ৷ মই অনুশোচনা কৰিলো যে মই খেল উন্নতিৰ বাবে এই বছৰটো ব্যৱহাৰ কৰিম ৷