Breaking

অনলাইন পৰীক্ষাৰ সময়সূচীয়ে বিপাঙত পেলাইছে অভিভাৱকক, ব্যক্তিগত খণ্ডৰ বিদ্যালয় কৰ্তৃপক্ষক সময়সূচী সালসলনি কৰাৰ আহ্বান

0 1,261

নগাঁও : ক’ৰোণাৰ বাবে অনলাইন সেৱাৰ জৰিয়তে পাঠদান চলাই থকা ব্যক্তিগত খণ্ডৰ বিদ্যালয় সমূহে শেহতীয়াভাৱে অহা আগষ্ট মাহৰ পৰা ছয়মহীয়া পৰীক্ষা সমূহ অনলাইন যোগে অনুষ্ঠিত কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। কিন্তু অনলাইন পৰীক্ষাৰ বাবে ব্যক্তিগত খণ্ডৰ বিদ্যালয় সমূহে ঘোষণা কৰা সময় সূচীয়ে বিপাঙত পেলাইছে অভিভাৱক সকলক। পূৰ্বতে বিদ্যালয় সমূহে লিখিত পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰা সময়তে বৰ্তমানৰ অনলাইন পৰীক্ষাও অনুষ্ঠিত কৰিব বিচৰা কাৰ্যত চিন্তিত কৰি তুলিছে অভিভাৱক সকলক। কাৰণ স্মাৰ্টফোনৰ জৰিয়তে সন্তানক পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ণ কৰোৱাত অসুবিধাৰ সন্মুখীন হৈছে অভিভাৱক সকলক। সাধাৰণতে বৃত্তিগত কাৰণত ঘৰৰ পৰা বাহিৰলৈ যাবলগীয়া হোৱা সময়তে সন্তানৰ অনলাইন পৰীক্ষাৰ সময়সূচী ঘোষণা হোৱাত চৰম অসুবিধাৰ সন্মুখীন হৈছে অধিকাংশ অভিভাৱক। কাৰণ নিজৰ নিত্যপ্ৰয়োজনত ব্যৱহৃত স্মাৰ্ট ফোন সন্তানৰ বাবে এৰি থৈ যাব লগা হলে যথেষ্ট অসুবিধাৰ সন্মুখীন হব অভিভাৱক সকল। সেয়ে অধিকাংশ অভিভাৱকেই অনলাইন পৰীক্ষাৰ সময়সূচী সলনিৰ আহ্বান জনাইছে। উল্লেখযোগ্য যে, বৰ্তমানৰ সময়সূচী অনুসৰি পুৱা ১০বজাৰ পৰা ১২বজালৈ অনলাইন পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত হোৱাৰ কথা। কিন্তু অভিভাৱক সকলে ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে পুৱা ৭বজাৰ পৰা ৯বজালৈ অথবা বিয়লি ৪বজাৰ পৰা ৬বজালৈ পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰাৰ বাবে আহ্বান জনাইছে।