Breaking

নিশা দুলীয়াজানত বৰ্হিঃৰাজ্যৰ যাত্ৰবাহী বাছ

0 53

দুলীয়াজান

এফালে মহামাৰী ক’ৰোনা ভাইৰাছৰ আতংকত সমগ্ৰ বিশ্ব শংকাত ভুগিছে, আনহাতে নিশা বহিঃৰাজ্যৰ পৰা অহা এখন বাছ দুলীয়াজানত প্ৰৱেশ কৰাক লৈ দুলীয়াজানবাসীৰ মনত এতিয়া বিভিন্ন ধৰণৰ প্ৰশ্ন উদয় হয় ৷ উল্লেখযোগ্য যে শুকুৰবাৰে নিশা দুলীয়াজানত এখন বৰ্হিঃৰাজ্যৰ বাছ প্ৰৱেশ কৰাক লৈ সমগ্ৰ দুলীয়াজানবাসী ৰাইজৰ মাজত চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি হৈছে। দিল্লীৰ পৰা অহা এমএইচ ৬৯ ডি ৫৩৫০ নম্বৰৰ বিলাসী বাছখনে দুলীয়াজানৰ লগতে যোৰহাট আৰু তিনিচুকীয়াৰ কেইবাগৰাকী যাত্ৰী কঢ়িয়াই আনিছিল। চৰকাৰে দিয়া অনুমতি লাভ কৰাৰ পিছত যাত্ৰীসকলে দিল্লীৰ পৰা অসমলৈ যাত্ৰা কৰিছিল। বাছখন দুলীয়াজানত প্ৰৱেশ কৰাৰ আগতে গুৱাহাটী, যোৰহাট আদি ঠাইত যাত্ৰী নমাই আহি নিশা প্ৰায় ৮ বজাত দুলীয়াজানত উপস্থিত হৈছিল৷ কৰ্ত্তব্যৰত থকা  অইল নিৰাপত্তাৰ বিভাগৰ বিষয়া গোপাল বৰাই বাছখনত অহা যাত্ৰীসকলৰ ভিতৰত থকা দুলীয়াজানৰ চাৰিগৰাকী লোকক অইল চিকিৎসালয়ত স্বাস্থ্য পৰীক্ষা কৰাৰ বাবে আনে। অইল চিকিৎসালয়ৰ চিকিৎসকে দিল্লীৰ পৰা অহা লোকসকলক স্বাস্থ্য পৰীক্ষা কৰি তেওঁলোকক নিজৰ ঘৰতে কোৱাৰেণ্টাইন থাকিবলৈ অনুমতি দিয়ে। প্ৰাপ্ত বাতৰিৰ মতে বাছখন অহা দুলীয়াজানৰ ব্যক্তিসকল ক্ৰমে সিদ্ধাৰ্থ ওজা, স্বাগত বৰুৱা, অমৃত কুমাৰ শৰ্মা, এনিশা বৰা অইল ইণ্ডিয়া বিষয়া আৱাসিক এলেকাৰ বাসিন্দা বুলি জানিব পৰা গৈছে৷ পিছত দিল্লীৰ পৰা যাত্ৰী কঢ়িয়াই অনা বিলাসী বাছখনে আন তিনিগৰাকী যাত্ৰীক লৈ তিনিচুকীয়াৰ অভিমুখে ৰাওনা হয়।