Breaking

স্বৰ্ণ জয় কৰিলে পিভি সিন্ধুৱে। ফাইনেলত কানাডাৰ মিচেল লিকক পৰাস্ত কৰি ভাৰতৰ হৈ স্বৰ্ণ জয় কৰে সিন্ধুৱে…

0 1,521

পি ভি সিন্ধুৱে সোমবাৰে (৮ আগষ্ট) কমনৱেলথ গেমছ (চিডব্লিউজি) ২০২২ ত মঞ্চৰ শীৰ্ষত থিয় হৈ ভাৰতীয় পতাকা উত্তোলন কৰিছিল। ২৭ বছৰীয়া যুৱতীগৰাকীয়ে বাৰ্মিংহামত মহিলা একক শ্ৰেণীৰ ফাইনেলত কানাডাৰ মিচেল লিৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ হৈ স্বৰ্ণ জয় কৰে। সিন্ধুৱে কিছু শক্তিশালী শ্বাটলিং আৰু আক্ৰমণ প্ৰদৰ্শন কৰি কানাডিয়ানক পৰাস্ত কৰিছিল, কিয়নো তাই খেলি থকা প্ৰতিটো স্মেছ আৰু শ্বটত সোণৰ প্ৰতি তাইৰ ভোক স্পষ্টভাৱে দেখা গৈছিল। তেওঁ পোনপটীয়া খেলখনত ২১-১৫, ২১-১৩ ত খেলখন জিকিছিল।

দুবাৰৰ অলিম্পিক ব্ৰঞ্জ পদক বিজয়ী গৰাকীয়ে কমনৱেলথ গেমছত নিজৰ দেশৰ হৈ স্বৰ্ণ জয় কৰিবলৈ ব্যাকুল হৈ পৰিছিল আৰু এইটো গেমছতো তেওঁৰ সোণৰ পদক আছিল। ইয়াৰ পূৰ্বে, সিন্ধু ছেমিফাইনেলতো তেওঁৰ ক্লিনিকেল শ্ৰেষ্ঠতাত আছিল, তেওঁ পোনপটীয়া খেলত মালয়েছিয়াৰ প্ৰতিদ্বন্দীৰ বিৰুদ্ধে আৰামদায়কভাৱে জয়লাভ কৰিছিল আৰু দ্ৰুত সময়ত মেচখন 21-10, 21-17 ত জিকিছিল। (হকী স্বৰ্ণ পদক ভাৰত বনাম অষ্ট্ৰেলিয়া লাইভষ্ট্ৰিমিং বিৱৰণ ইয়াত চাওক)

2018 চনত, সিন্ধু ফাইনেলত ভাৰতৰ অভিজ্ঞ শ্বাটলাৰ চাইনা নেহৱালৰ হাতত পৰাজিত হৈছিল। লক্ষণীয়ভাৱে, লি গ্লাছগোত 2014 চনৰ চিডব্লিউজি স্বৰ্ণ পদক বিজয়ী আৰু বৰ্তমান বিশ্বৰ 13 নম্বৰ।

Leave A Reply