Breaking

আৰ আৰ আৰ খ্যাতি অভিনেতা ৰে ষ্টিভেনছনৰ মৃত্যু, ৫৮ বছৰ বয়সত শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰে অভিনেতাগৰাকীয়ে…

0 66

এছ এছ ৰাজামৌলিৰ ছবি আৰ আৰ আৰত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰা এই অভিনেতা ৰে ষ্টিভেনছনে কেইঘণ্টামান পূৰ্বে শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰে। অভিনেতাগৰাকীৰ মৃত্যুত ছবি উদ্যোগতত শোকৰ ছাঁ পৰিছে। বলীউড আৰু হলিউডৰ এই তাৰকাগৰাকীয়ে ৫৮ বছৰ বয়সত শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰে। এই অভিনেতাজনে এছ এছ ৰাজামৌলিৰ আৰ আৰ আৰ ছবিত অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ ভাল ভূমিকা পালন কৰিছিল আৰু ইয়াৰ উপৰিও তেওঁ বহু ইংৰাজী শ্ব’ আৰু চিনেমাতো কাম কৰিছে। এইগৰাকী প্ৰতিভাৱান অভিনেতাই ১৯৯৮ চনত উদ্যোগটোত প্ৰৱেশ কৰিছিল আৰু তেতিয়াৰ পৰাই কাম কৰি আহিছে।


আৰ আৰ আৰত আছিল. ৰে ষ্টিভেনছনৰ চৰিত্ৰটোৰ নাম আছিল ‘ছাৰ স্কট ইন আৰ আৰ আৰ’ আৰু এই ছবিখনৰ জৰিয়তে তেওঁ ভাৰতীয় চিনেমাত আত্মপ্ৰকাশ কৰিছিল।ৰে ষ্টিভেনছন মৃত্যুৰ সময়ত তেওঁৰ বয়স আছিল মাত্ৰ ৫৮ বছৰ। ১৯৬৪ চনৰ ২৫ মে’ত জন্মগ্ৰহণ কৰা ৰে ষ্টিভেনছনৰ মৃত্যু কেনেকৈ হৈছিল সেই সন্দৰ্ভত কোনো তথ্য প্ৰকাশ হোৱা নাই। আৰ আৰ আৰৰ লগতে ৰে ষ্টিভেনছনে পুনিশ্বাৰ: ৱাৰ জ’ন, মাৰ্ভেলৰ থৰ মুভিজ আৰু ‘ৱাকিং দ্য ডেড’ আৰু ‘ডেক্সটাৰ’ নিৰ্মাণ কৰিছে। বহু টিভি শ্ব’তো কাম কৰিছে।

Leave A Reply