ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিপক্ষে উদ্বোধনী টেষ্টত ৰাষ্ট্ৰীয় দলত নথকাত অৱসৰৰ চিন্তা কৰিছিল ষ্টুৱাৰ্ট ব্ৰডে

0 1,239

অনলাইন বাৰ্তা, ৩ আগষ্ট : ইংলেণ্ডৰ ফাষ্ট বলাৰ ষ্টুৱাৰ্ট ব্ৰডে প্ৰকাশ কৰিছে যে ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিপক্ষে তিনিখন মেচৰ ছিৰিজৰ উদ্বোধনী টেষ্টত ৰাষ্ট্ৰীয় দলৰ পৰা আঁতৰি থাকি অৱসৰ লোৱাৰ বিষয়টো বিবেচনা কৰিছিল ৷ ছাউদাম্পটনত ইংলেণ্ডৰ চাৰি উইকেটত পৰাজয়ৰ পাছতে অন্যতম কাৰণ হিচাপে বিবেচিত এই সিদ্ধান্তটো ৩৪ বছৰীয়া এই কেৰিবিয়ান দলৰ বিপক্ষে আশ্চর্যজনকভাৱে বাদ পৰিছিল ৷ যিয়েই নহওক পুনৰ ইংলেণ্ড টেষ্ট দলত স্থান দিয়া হৈছে আৰু  তেওঁ দল ২-১ত ছিৰিজ জয়ত মুখ্য ভূমিকা পালন কৰিছিল ৷ শেষৰ মেচ দুখনত তেওঁ মুঠ ১৬টা উইকেট লাভ কৰিছিল ৷ এতিয়া ব্ৰডে কয় যে উদ্বোধনী মেচৰ বাবে তেওঁ যেতিয়া আশা কৰিছিল তেতিয়া তেওঁ খেলা আবু ধাবিত বিড কৰাৰ চিন্তা ১০০ শতাংশ আছিল ৷ স্প’ৰ্টছ ২৪ত তেওঁ কয়, অৱসৰৰ সম্পৰ্কে কি মোৰ মগজুত চিন্তা আহিছিল ১০০ শতাংশ৷ কাৰণ  মই তললৈ গৈছো ৷ মই খেলাৰ আশা কৰো ৷ যেতিয়া খেলা বিপদজনক বিষয় হ’লেও মই অনুভৱ কৰো যে মই খেলাৰ যোগ্য আছিলো ৷ ব্ৰডে লগতে কয় যে সেই সময়ত তেওঁ সঁচাকৈ তলত থকা বোধ কৰিছিল আৰু তেওঁৰ পৰিয়ালৰ লগতে অলৰাউণ্ডাৰ বেন ষ্টোকে তেওঁক সহায় কৰিছিল ৷