Breaking

দম্পতীয়ে বিয়াত আত্মীয়ৰ সৈতে যাবলৈ সম্পূৰ্ণ বিমান বুকিং কৰিলে, নেটিজেনসকলৰ এনেদৰে প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ…

0 16

ভাইৰেল ভিডিঅ’ ইনষ্টাত এক কোটিতকৈও অধিক বাৰ চোৱা হৈছে। বহু লোকেও এই ক্লিপটোৰ ওপৰত মন্তব্য কৰিছে। কোনো কোনোৱে বিবাহত হোৱা খৰচৰ কথা কোৱাৰ বিপৰীতে কিছুমান ব্যৱহাৰকাৰীয়ে আত্মীয়ক ঠাট্টাও কৰিছিল।

আমাৰ দেশৰ বিবাহ সম্পর্কে সদায় চর্চা চলি থাকে৷ ইয়াৰ এক বিশেষ কাৰণ হ’ল বিয়াত হোৱা খৰচ। আমাৰ দেশত বিয়া এক ব্যয়বহুল কাম। ভাৰতীয়সকলে বিয়াত বহু খৰচ কৰে আৰু বহুতে বিশ্বাস কৰে যে বিয়াৰ ভৱিষ্যৎ সমাজত নিজৰ প্ৰতিপত্তি বজাই ৰখাৰ লগত জড়িত। বাৰু, যিয়েই নহওক ব্যক্তিগত পছন্দ। আজিকালি ছ’চিয়েল মিডিয়াৰ শিৰোনামত থকা এনে বিবাহৰ কথা এতিয়া কওঁ।

শেহতীয়াকৈ এক অনুষ্ঠানত দৰা-কইনাৰ অনুৰাগীৰ বাবে এখন সম্পূৰ্ণ বিমান বুকিং কৰা হৈছিল। ডিজিটেল সৃষ্টিকৰ্তা শ্ৰেয়া শ্বাহে ৰাজস্থানত ভগ্নীৰ বিবাহ অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰিবলৈ পৰিয়ালৰ ভ্ৰমণৰ আভাস শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ ইনষ্টাগ্ৰামত যোগদান কৰে। শ্বেয়াৰ কৰা এটা ক্লিপত দেখা গৈছে শ্ৰেয়া শ্বাহক এখন বিমানত। বিমানখন কেৱল আত্মীয়ৰে ভৰি আছে।

ভিডিঅ’টোত দেখা গৈছে যে দৰা-কইনা সন্মুখত বহি আছে, যিসকলক অতি সুখী যেন লাগিছে। ভিডিঅ’টোত লিখা আছে, “এইখন তোমাৰ ভনীয়েকৰ বিয়া, গতিকে তুমি গোটেই বিমানখন বুকিং কৰিছা।” এই ভিডিঅ’টো ইনষ্টাগ্ৰামত ১ কোটি ১০ লাখতকৈ অধিক বাৰ চোৱা হৈছে। বহু লোকেও এই ক্লিপটোৰ ওপৰত মন্তব্য কৰিছে। বেছিভাগ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে বিবাহত হোৱা খৰচৰ কথা ক’বলৈ ধৰিলে। একে সময়তে একাংশ ইউজাৰেও আত্মীয়ক ঠাট্টা-মস্কৰা কৰে।

https://www.instagram.com/reel/CllI2cXK2mW/?utm_source=ig_web_copy_link

এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ক’লে, “আপুনি ধনী বুলি মোক নোকোৱাকৈয়ে মোক কওক যে আপুনি ধনী।” আন এজনে ক’লে, “যাত্ৰীসকল দৰমহা পোৱা অভিনেতা।” তৃতীয় এজন ব্যক্তিয়ে ক’লে, “মোৰ আত্মীয়সকল এনে ব্যৱহাৰৰ যোগ্য নহয়।” আন এজন ব্যক্তিয়ে দাবী কৰিছিল, “আচৰিত মানুহেৰে ভৰা এখন বিমান।” পিছত শ্বাহে আন এটা ভিডিঅ’ পোষ্ট কৰে, য’ত ৰাজস্থানৰ জয়ছালমেৰত হালদী অনুষ্ঠান দেখা গৈছে।

Leave A Reply